صرفه جویی ۱۷۰ میلیارد ریالی با ایمن‌سازی چاه گازی ۲۹۸ مسجدسلیمان

تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۱ ب٫ظ
صرفه جویی ۱۷۰ میلیارد ریالی با ایمن‌سازی چاه گازی ۲۹۸ مسجدسلیمان با ایمن سازی چاه گازی ۲۹۸ مسجدسلیمان بدون حضور دکل حفاری، ۱۷۰ میلیارد ریال صرفه جویی حاصل شد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، چاه گازی ۲۹۸ مسجدسلیمان به‌دلیل از کار افتادن شیر آلات در حالت باز، در برنامه تعمیر با دکل با هدف ایمن سازی قرار گرفت که تعمیر آن بدون دکل موجب صرفه جویی در هزینه‌های محوطه سازی چاه و تعمیر با دکل شد.

با توجه به نشت شدید خارجی گاز یکی از شیرهای تولیدی این چاه، برنامه ایمن‌سازی به صورت خارج از برنامه و با رفع عیب و روانکاری شیر اصلی بالایی، نصب شیر عمقی، نصب شیرهای دروازه‌ای جدید به جای شیرهای تولید قدیمی و معیوب طرفین چاه، پس از ۴۰ روز کار فنی، تخصصی، نوآورانه و استانداردسازی با رعایت کلیه الزامات ایمنی و در گرمای شدید و طاقت فرسای موجود در شرایط اپیدمی ویروس کرونا انجام پذیرفت.

این عملیات با مشارکت واحد کنترل فوران چاه‌ها و مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملّی مناطق نفتخیز جنوب و مدیریت امور فنی، مدیریت عملیات و اداره HSE شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان انجام و باعث استمرار تولید ۳۰۰۰ بشکه نفت در روز شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار