صندوق بیمه اجتماعی ،گامی موفق در راستای حمایت از کشاورزان و روستائیان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۲ ب٫ظ
صندوق بیمه اجتماعی ،گامی موفق در راستای حمایت از کشاورزان و روستائیان [ad_1] دزفول – ایرنا – صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر از بدو تاسیس تاکنون با ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف توانسته است عملکرد قابل قبولی را ارائه نماید. به گزارش ایرنا صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با زیر پوشش قرار دادن ۱۳ هزار خانوار دزفولی و ارائه خدمات بهینه رضایتمندی […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر از بدو تاسیس تاکنون با ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف توانسته است عملکرد قابل قبولی را ارائه نماید. به گزارش ایرنا صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با زیر پوشش قرار دادن ۱۳ هزار خانوار دزفولی و ارائه خدمات بهینه رضایتمندی کشاورزان ،روستائیان و عشایر را به همراه داشته است.
در این صندوق که از سال ۸۴ فعالیت خود را در دزفول آغاز کرده دو سوم حق بیمه از سوی دولت و یک سوم آن از سوی اعضا پرداخت می شود.
بهمن دریکوندی رئیس هیات مدیره نظام صنفی کشاورزان دزفول در این خصوص ضمن ابراز رضایتمندی کشاورزان از خدمات این صندوق گفت :صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر دزفول با ارائه خدمات بیمه ای موجب رضایتمندی افراد زیرمجموعه را فراهم آورده است.
منوچهر زلقی مدیر کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر دزفول نیز با اشاره به خدمات این صندوق به ایرنا گفت:افرادی که ۱۵ سال سابقه بیمه اجتماعی در این صندوق دارند می توانند بازنشسته شوند و از مزایای بازنشستگی آن بهره مند شوند ،ضمن اینکه خانواده فرد فوت شده نیز در صورتی که سنوات پرداختی حق بیمه آن ها کم باشد از مستمری حق بیمه برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به دیگر خدمات این صندوق گفت:افرادی که دارای نقص عضو هستند توسط بیمه اجتماعی از کارافتاده تلقی شده و مستمری دریافت خواهند کرد.
زلقی اضافه کرد:جمعیت هدف این صندوق ساکنان مناطق روستایی،عشایری و کشاورزان غیرساکن در روستا ،کارکنان موسسه های کشاورزی،دامپزشکی ،رانندگان حمل بار و مسافر و مشاغل فصلی می باشند ضمن اینکه ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز می توانند از خدمات این صندوق بهره مند شوند.
وی افزود:۲۱ هزار خانوار می توانند مشمول خدمات این صندوق در دزفول شوند که تا کنون ۱۳ هزار خانوار عضو معادل ۷۰ درصد جمعیت هدف عضو این صندوق هستند.
مدیر کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر دزفول به استقبال مردم از خدمات این صندوق اشاره کرد و گفت:چند سال پیاپی این صندوق کارگزار نمونه استانی شناخته شده ودر برخی سالها نیز کارگزار نمونه کشوری شناخته شده است.
هدف این بیمه ، حمایتی است و در گذشته جمعیت هدف صندوق بیمه ، روستاییان و عشایر بودند اما در قانون جدید جمعیت هدف توسعه یافته و کشاورزان ساکن در شهرهایی با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر نیز می توانند با پرداخت حق بیمه با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر از مزایای پیری(بازنشستگی) ، از کارافتادگی کلی ، برخورداری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی از مستمری، نقل و انتقال سوابق استفاده کنند.
وی افزود : بیش از ۳۰ شغل مرتبط با کشاورزی مانند راننده تراکتور ، دامدار و زنبوردار وجود دارد که همه این مشاغل می توانند با عضویت در صندوق بیمه کشاورزان از مزایای این بیمه استفاده کنند.
شهرستان دزفول ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۲۰۰ هزار نفر آنها در مناطق روستایی سکونت دارند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار