صید ماهی شوریده در خوزستان آزاد شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۰ ب٫ظ
صید ماهی شوریده در خوزستان آزاد شد [ad_1] اهواز – ایرنا – اداره کل شیلات خوزستان، با توجه به پشت سرگذاشتن ممنوعیت یک ماهه، صید ماهی شوریده را در آب های خوزستان آزاد اعلام کرد. به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شیلات خوزستان، نبی اله خون میرزایی مدیرکل شیلات خوزستان در این باره گفت: صید ماهی شوریده پس از […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – اداره کل شیلات خوزستان، با توجه به پشت سرگذاشتن ممنوعیت یک ماهه، صید ماهی شوریده را در آب های خوزستان آزاد اعلام کرد. به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شیلات خوزستان، نبی اله خون میرزایی مدیرکل شیلات خوزستان در این باره گفت: صید ماهی شوریده پس از یک ماه ممنوعیت به دلیل فصل تخم گذاری و بر اساس اعلام پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور از ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ در آب های استان های خوزستان و بوشهر آزاد است.
وی افزود: به منظور جلوگیری از وارد آمدن صدمات جبران ناپذیر به ذخایر آبزیان خلیج فارس و تداوم اشتغال صیادان، از ۲۰ اسفند صید ماهی شوریده به دلیل تخم ریزی به مدت یک ماه ممنوع شده بود.
خون میرزایی تاکید کرد: صیادان خوزستان می توانند با رعایت قوانین و مقررات صید و استفاده از ادوات صیادی مجاز از امروز برای دریافت مجوز و صید ماهی شوریده اقدام کنند.
صید ماهی شوریده در سال های اخیر به دلیل صید بی رویه و غیرقانونی و به تبع آن کاهش ذخایر آن، با روندی کاهشی رو به رو بوده است.
بر اساس گزارش های اداره کل شیلات خوزستان، همه گونه های بومی باارزش خوزستان در معرض انقراض هستند. طبق این آمار، صید ماهی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۴ ، ماهی ‘هوور’ ۹۶ درصد، حلواسفید (زبیدی) ۳۰ درصد، حلوا سیاه ۶۲ درصد و شوریده ۵۸ درصد کاهش داشته اند.

۷۱۵۱ /۶۰۳۷
خبرنگار: نادره وائلی زاده ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار