شریعتی تاکید کرد:

ضرورت بومی سازی برنامه ها متناسب با شرایط فرهنگی و ذائقه جامعه/ نباید از فرهنگ غفلت کرد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۱ ق٫ظ
ضرورت بومی سازی برنامه ها متناسب با شرایط فرهنگی و ذائقه جامعه/ نباید از فرهنگ غفلت کرد اهواز- قلم ماندگار-استاندار خوزستان، با بیان اینکه در حوزه فرهنگ باید برنامه ها را متناسب با شرایط فرهنگی و ذائقه جامعه و با توجه به ظرفیت ها بومی سازی کنیم، گفت: نباید از فرهنگ غفلت کرد.

قلم ماندگار:

«غلامرضا شریعتی»، (یکشنبه ۳۰ دی) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، فرهنگ را نظام پیوند دهنده افراد جامعه دانست و اظهار کرد: تبلور حیات مادی و معنوی فرد به عنوان عضوی از جامعه بدون فرهنگ معنا و مفهومی ندارد.

استاندار خوزستان، افزود: شورای فرهنگ عمومی بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود باید در عرصه توسعه و ارتقای شاخص‌ های فرهنگی در استان همت کند و در این راستا کسانی که در این زمینه فعال، اثرگذار و اثربخش هستند را شناسایی و کمک کرده و شرایط لازم را در زمینه شکوفایی این افراد فراهم آورد.

وی به تغییر رفتارهای اجتماعی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: در جهت تغییر رفتارهای اجتماعی و فرهنگی و تعالی جامعه باید اقدامات و برنامه های اجرایی را تدوین و به دستگاه ها ابلاغ و سیاستگذاری کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ باید برنامه ها را متناسب با شرایط فرهنگی و ذائقه جامعه و با توجه به ظرفیت ها بومی سازی کنیم، اذعان داشت: می توانیم ذائقه را به سمت فرهنگ دینی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، حل مسائل فرهنگی، تاکید بر فرهنگ ایثار و شهادت، ساماندهی رویدادهای فرهنگی و هنری و … سوق دهیم و این مباحث در جلسات شورای فرهنگ عمومی به بحث و بررسی گذاشته شود.

شریعتی، اضافه کرد: خوزستان تنها به نام صنعت و نفت و گاز و پتروشیمی شناخته نمی شود و کمتر استانی از این قابلیت برخوردار است که ظرفیت هایی همچون مهد تمدن، دژ مقاومت و دفاع مقدس، آثار تاریخی ثبت جهانی شده، رنگین کمان اقوام، دسترسی به آب های آزاد و رودخانه ها و … داشته باشد؛ این ها همه جزء مقولات فرهنگی و اجتماعی ماست که باید به آنها پرداخته شود و در این زمینه برنامه هایی را طراحی و متناسب با شرایط استان اجرا کنیم.

وی به برگزاری هفته های فرهنگی در استان اشاره کرد و یاد آور شد: این برنامه ها با همکاری اداره کل امور اجتماعی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در همه شهرستان ها در حال اجراست؛ هدف از برگزاری این برنامه ها این است که نگاه جوانان به سمت برنامه های فرهنگی و هنری متناسب با ذائقه ایرانی و بومی سوق دهیم و علاوه بر آن نشاط اجتماعی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه کمک و همکاری شهرداری ها در اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی بسیار تاثیرگذار است و باید فعالیت در این حوزه را جزء وظایف خود بدانند، تصریح کرد: جهت توسعه خوزستان، نیازمند برنامه ریزی و هدفگذاری در حوزه فرهنگ هستیم و نباید از فرهنگ غفلت کنیم.

استاندار خوزستان، بر استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و فعالیت صدا و سیما در حوزه فرهنگ تاکید کرد و با بیان اینکه احیای هویت خوزستانی در جهت جلوگیری از واگرایی های قومی در دستور کار ما قرار دارد، ابراز امیدواری کرد: با اهتمام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعال تر شدن کمیته های تخصصی شورای فرهنگ عمومی و طراحی و معماری برنامه های مختلف فرهنگی بتوانیم در جهت توسعه فرهنگی استان گام های مؤثری برداریم.

  1. Booker   ۰۲/۰۶/۱۳۹۹  

    The package does not look good. Hope it is certified products.

    http://trishulconstruction.in/wp-includes/?19.html

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار