حسین عبدالعزیزی

ضرورت ترویج گفتمان حرکت جهادی در جامعه

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸ ب٫ظ
ضرورت ترویج گفتمان حرکت جهادی در جامعه خوزستان- قلم ماندگار- تأکید رهبر معظم انقلاب بر ضرورت گفتمان‌سازی باید همگان را به سمتی سوق دهد تا گفتمان حرکت جهادی در جامعه را ترویج دهند، زیرا ترویج گفتمان حرکت جهادی باعث ایجاد عدالت، خدمت‌رسانی به محرومان، مستضعفین و تبدیل آن به گفتمان عمومی می‌شود.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، تأکید رهبر معظم انقلاب بر ضرورت گفتمان‌سازی باید همگان را به سمتی سوق دهد تا گفتمان حرکت جهادی در جامعه را ترویج دهند و برای گسترش این مهم در جامعه احساس تکلبف کنند، زیرا ترویج گفتمان حرکت جهادی باعث ایجاد عدالت در جامعه، خدمت‌رسانی به محرومان، مستضعفین و تبدیل آن به گفتمان عمومی خواهد شد.

بر کسی پوشیده نیست که جوانان انقلابی که در سال ۵۷ انقلاب را به پیروزی رساندند و در دوران ۸ سال دفاع مقدس نیز در مقابل تمام دنیا ایستادند، امروز در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی همین جوانان مؤمن انقلابی هستند که در آن دوران خفقان دعوت امام خمینی(ره)، معمار کبیر انقلاب را لبیک گفتند و با تفکر و روحیه انقلابی باعث پیشرفت کشور شدند.

امروزه نیز گفتمان حرکت انقلابی از سوی جوانان مؤمن انقلابی آغاز شده است و به همین دلیل رهبر انقلاب فرموده‌اند «گفتمان‌سازی فعالیت‌های جهادی باید به گفتمانی عمومی تبدیل شود».

البته باید تأکید شود که رهبر انقلاب، گفتمان را «شعار پُرمحتوا و حاکی از حقیقت قابل گسترش فکری که جهت‌دهنده و برانگیزاننده است»، می‌دانند و معتقدند که فضای گفتمان باید فضای معتقد به یک مبنای فکری یا عملی باشد و همواره تأکید می‌کنند که جوانان مؤمن انقلابی باید در این خصوص تفکر و فکرهای خود را عملی کنند.

در پایان باید گفت: یکی از نکات قابل تأملی که رهبر انقلاب بارها بر آن تأکید داشتند، توجه به ضرورت گفتمان‌سازی و اهمیت آن است و بی‌شک عملی کردن آن در جامعه باعث موفقیت و پیشرفت‌های فراوانی در کشور خواهد شد که امیدواریم این مهم در جامعه تحقق یابد.

به قلم حسین عبدالعزیزی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار