دکتر یوسف بهداروندی تاکید کرد:

ضرورت رفع مشکلات بیماران تک نسخه ای در استان / تفکیک حساب های دارویی منجربه گردش، تامین و توزیع دارو می شود

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۸ ب٫ظ
ضرورت رفع مشکلات بیماران تک نسخه ای در استان / تفکیک حساب های دارویی منجربه گردش، تامین و توزیع دارو می شود خوزستان- قلم ماندگار-مدیر نظارت بر دارو و فرآورده های بیولوژیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در هفتمین جلسه قرارگاه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی استان خوزستان بر ضرورت رفع مشکلات بیماران تک نسخه ای در استان تاکید کرد.

قلم ماندگار:

مدیر نظارت بر دارو و فرآورده های بیولوژیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در هفتمین جلسه قرارگاه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی استان خوزستان بر ضرورت رفع مشکلات بیماران تک نسخه ای در استان تاکید کرد.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مدیر نظارت بر دارو و فرآورده های بیولوژیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز امروز یکشنبه ۳۱ شهریورماه ۹۸ در هفتمین جلسه قرارگاه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی استان خوزستان که در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت رفع مشکلات بیماران تک نسخه ای در استان گفت: می طلبد در این زمینه، ساز و کارهای مناسبی اتخاذ شود که بیماران نیازمند داروهای تک نسخه ای دیگر به خارج از استان منتقل نشوند.

دکتر یوسفی بهداروندی ادامه داد: با این اقدام علاوه بر دسترسی بیماران به دارو آسانتر می شود، وقت و هزینه بیماران نیز برای دریافت دارو کاهش می یابد.

وی همچنین در بخش دیگری عنوان کرد: در شرایط کنونی و برای کاهش اثرات تحریم های دارویی می توان حساب های دارویی را تفکیک کرد تا باعث گردش، تامین و توزیع دارو شود.

مدیر نظارت بر دارو و فرآورده های بیولوژیک معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین بیان کرد: استان خوزستان از نظر دسترسی و تامین دارو دارای شرایط خوبی است.

بهداروندی گفت: خوشبختانه تبادل دارویی بین استان ها در حال انجام است که این مهم سبب جلوگیری از هدر رفت دارو و رساندن دارو به بیماران نیازمند و نجات بیماران از مرگ حتمی است.

 این مقام مسئول همچنین اضافه کرد: کمبود، گرانی و دسترسی به دارو ها در جهان متفاوت است و قیمت دارو جهانی است اما خدا را شکر در کشور ما به ویژه خوزستان این هم با مدیریت صحیح و نظارت سازمان غذا و دارو اکثریت مراجعان در کمترین زمان ممکن پاسخ دارویی خود را دریافت می کنند.

وی در پایان یادآور شد: یکی از بیشترین درخواست بیمارستان ها توسعه فضای انبار دارویی است که این مهم به زودی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار