طرح فطرانه جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق سیل زده استان اجرا می شود

تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۱ ب٫ظ
طرح فطرانه جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق سیل زده استان اجرا می شود خوزستان_ قلم ماندگار_ مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای طرح «فطرانه» در مناطق متأثر از سیل اخیر خبر داد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای طرح «فطرانه» در مناطق متأثر از سیل اخیر خبر داد.

دکتر علی خدادادی در سخنرانى پیش از خطبه های نمازجمعه اهواز به مناسبت روز جهانی هلال احمر با تقدیر از حمایت های مردم از افراد آسیب دیده در سیل اخیر اظهار کرد: پس از تشکیل صلیب سرخ در سال ۱۹۶۲، جمعیت هلال احمر در ایران ۹۷ سال پیش تشکیل شد.

وی افزود: تسکین آلام بشری، تلاش در جهت ایجاد صلح جهانی، تأمین احترام انسان ها و کمک به سلامت جامعه  مهمترین اهداف جمعیت هلال احمر هستند که عوامل جمعیت در این مسیر گام برمی دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به شرایط ویژه موجود در استان گفت: بیش از ۲۸ نوع حادثه از قبیل سیل، زلزله، ریزگرد و آتش سوزی در استان خوزستان رخ می دهد که این مسائل باعث شده که هلال احمر برنامه هایی را در دست داشته باشد که آمادگى مردم در مقابل بلایا افزایش دهد.

خدادادی ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده، در حدود ۱۵ درصد از مردم آمادگی لازم را برای مواجهه با حوادث دارند و بیش از ۸۵ درصد از حوادث به شدت تأثیرپذیر هستند.

وی با بیان اینکه ضریب تأثیرپذیری ما از حوادث ۸ از ۱۰ است و باید به ۲ برسد، بیان کرد: در این راستا جمعیت هلال احمر دو طرح دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) و خادم(خانواده آماده در مخاطرات) که خوشبختانه بیش از ۴۰ هزار نفر آموزش های خودامدادی و دیگرامدادی را فراگرفته اند که با برنامه ریزی مناسب زمینه این آموزش ها فراهم شده است.

خدادادی اضافه کرد: کسانی که مایل به فراگیری کمک های اولیه هستند، می توانند به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان مراجعه کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره اقدامات این نهاد در جریان سیل اخیر در استان، اظهار کرد: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان طرحی به نام«فطرانه» اجرا می شود که علاوه بر کمک های مستمر به آسیب دیدگان از سیل، تهیه و توزیع بسته های غذایی، بهداشتی و زیستی را در بین سیل زدگان شامل می شود.

خدادادی با تقدیر از حمایت های مؤثر مردم شریف کشور در سیل اخیر خوزستان، گفت: کسانی که مایل به مشارکت در این طرح هستند، تا ۲۵ ماه مبارک رمضان تا عید فطر اقلام اهدایی خود را به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان تحویل دهند.
سلام  تا ۲۵ ماه مبارک چون طرح  توزیع از ۲۵ شروع می شود

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار