رئیس شبکه و زیر ساخت مدیریت فاوا شرکت ملی حفاری ایران:

ظرفیت کمی و کیفی پهنای باند ماهواره ای شرکت توسعه و افزایش یافت

تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۶ ق٫ظ
ظرفیت کمی و کیفی پهنای باند ماهواره ای شرکت توسعه و افزایش یافت رئیس شبکه و زیر ساخت مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شرکت ملی حفاری ایران از توسعه و افزایش ظرفیت کمی و کیفی پهنای باند ماهواره ای این شرکت خبر داد.

قلم ماندگار:

 به گزارش قلم ماندگار، جمشید طهماسبی روز سه شنبه (۱۳ شهریورماه) در توضیح بیشتر در این باره گفت: این سامانه از سال ۹۶  با امکان خدمات دهی به ۵۰ دستگاه حفاری مستقر در مناطق عملیاتی خشکی و دریایی کشور راه اندازی شد.

وی افزود: در راستای طرح توسعه این سامانه، هم اکنون امکان خدمات دهی به ۶۴ دستگاه حفاری فراهم گردیده که تا پایان سال جاری به ۷۴ نقطه افزایش می یابد و در عمل در انتهای سال تمامی دستگاه های حفاری شرکت در موقعیت های استقرار تحت پوشش قرار می گیرند.

طهماسبی اظهار کرد: از مزیت های این سامانه می توان به افزایش شتاب اتصال به شبکه داخلی (اینترانت)، بهبود کیفیت مکالمات تلفنی و امکان ارایه سرویس های ارزش افزوده متنوع برای کارکنان شاغل در دستگاه های حفاری از جمله خدمات آموزشی از راه دور، ویدئو کنفرانس و کنفرانس های صوتی جمعی اشاره کرد.

رئیس شبکه و زیر ساخت مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی حفاری ایران افزود: با توجه به ظرفیت بالقوه زیر ساخت ارتباط ماهواره ای فعلی، مدیریت فاوا شرکت می تواند به شرکت های متقاضی در مناطق عملیاتی نفتخیز کشور نیز خدمات ارایه نماید.

وی همچنین در خصوص بحث ارتباطات طرح مرکزیت شرکت در منطقه سدین گفت: مراحل بازنگری طراحی زیر ساخت شبکه ارتباطی این منطقه انجام شده و با لحاظ شدن استفاده بهینه از فناوری روز و صرفه جویی در هزینه ها در مرحله اجرا قرار دارد و تا دو ماه آینده کلید می خورد.

طهماسبی اظهار کرد: در اجرای این پروژه ارتباط  تمامی ساختمان های اداری و سوله های کارگاهی در سدین بر روی بستر پر شتاب فیبر نوری و بی سیم با پهنای باند مناسب برای انتقال دیتا و صدا با ستاد شرکت واقع در کارگاه مرکزی (شماره یک) برقرار می شود.

رئیس شبکه و زیر ساخت مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: نصب، پیکربندی و  راه اندازی مرکز تلفن ۳۰۰ شماره ای در طرح مرکزیت شرکت (سدین) به عنوان سویچ مرکزی تلفن در قالب  بخشی از اجرای این پروژه تعریف شده است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار