رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در همایش ایمنی بیمار و مدیریت خطای بیمارستانی مطرح کرد:

عدم ثبت خطاها، عوارض و اتفاقات پزشکی، مانع آشکار شدن نقاط ضعف و ارائه راهکار مناسب می شود

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ | ۱۹:۴۹ ب٫ظ
عدم ثبت خطاها، عوارض و اتفاقات پزشکی، مانع آشکار شدن نقاط ضعف و ارائه راهکار مناسب می شود دکتر ایرج نظری گفت: عدم ثبت خطاها، عوارض و اتفاقات پزشکی، مانع آشکار شدن نقاط ضعف و ارائه راهکار مناسب می شود.

قلم ماندگار:

دکتر ایرج نظری صبح امروز در همایش ایمنی بیمار و مدیریت خطای بیمارستانی که باحضور دکتر مستوفیان مدیرمسوول ایمنی بیمار وزارت بهداشت، روسای بیمارستان ها و مدیران ایمنی بیمارستان های قطب جنوب غرب کشور در هتل نیشکر اهواز برگزار شد، گفت: عدم ثبت خطاها، عوارض و اتفاقات پزشکی، مانع آشکار شدن نقاط ضعف و ارائه راهکار مناسب می شود.

وی جایگاه ایمنی بیمار در جهان را پر اهمیت دانست و افزود: چنانچه بخواهیم همه پروسه های بیمارستانی از ورود بیمار به بیمارستان تا خروج از آن را مورد بررسی قرار دهیم به جلسات طولانی تر و وسیعتری نیازمندیم.

این مقام مسوول ادامه داد: انتظار ویژه از همکارانمان به ویژه مدیران وروسای بیمارستانها برای شرکت در این جلسات ودقت نظر بیشتر در زمینه ایمنی را داریم.

دکتر نظری خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اهدف تشکیل این دوره های آموزشی، آشنایی بیشتر همکاران بیمارستانی برای مدیریت خطر و خطا در بیمارستان ها و رسیدن به هدف نهایی یعنی ایمنی بیمار است.

دکتر نظری با بیان اینکه خطاهای پزشکی و حوادث ناخواسته در مراکز درمانی یکی از عوارض و مشکلات غیر قابل اجتناب در حوزه خدمات پزشکی است، گفت: اوﻟﯿﻦ و ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ اﻟﺰام در ﻫﺮ ﺑﯿﻤﺎرﺳﺘﺎن. آﺳﯿﺐ ﻧﺮﺳﺎﻧﺪن ﺑﻪ ﺑﯿﻤﺎران اﺳﺖ.

وی ادامه داد: رسالت و ماموریت بیمارستان ها ارایه خدمات پزشکی ایمن و اثر بخش به مراجعین می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه برای افزایش رضایت بیماران باید به ابعاد کیفیت خدمات اعم از قابلیت اعتماد، پاسخگویی، اطمینان دهی، همدلی، و عوامل فیزیکی توجه کرد، گفت اجرای این مهم علاوه بر افزایش کسب رضایت بیماران، انگیزه لازم را نیز برای تداوم استفاده از خدمات مرکز درمانی نیز ایجاد کند که می توان از آن به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی کیفیت خدمات سلامت نام ببریم.

دکتر نظری در پایان تاکید کرد: یکی از مهمترین عواملی که نقش مؤثری در ارتقای سطح ایمنی بیمار در مراکز بهداشتی ،درمانی دارد وجود فرهنگ ایمنی بیمار در این مراکز است.

در پایان یادآور می شود: این کارگاه آموزشی به مدت سه روز در اهواز برگزار می شود.

انتهای پیام_

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار