عضو هیات مدیره راه آهن: توسعه قطار گردشگری در کشور هدفگذاری شده است

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۸ ب٫ظ
عضو هیات مدیره راه آهن: توسعه قطار گردشگری در کشور هدفگذاری شده است [ad_1] اهواز – ایرنا – عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به جاذبه های گردشگری در کشور به خصوص خوزستان ،توسعه قطار گردشگری در سراسر کشور و استان خوزستان در سال ۹۶ هدفگذاری شده است. سعید رسولی روز پنجشنبه در حاشیه دیدار از نخستین قطار گردشگری خوزستان با حضور استاندار […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به جاذبه های گردشگری در کشور به خصوص خوزستان ،توسعه قطار گردشگری در سراسر کشور و استان خوزستان در سال ۹۶ هدفگذاری شده است. سعید رسولی روز پنجشنبه در حاشیه دیدار از نخستین قطار گردشگری خوزستان با حضور استاندار خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:باتوجه به گزارشی که به تازگی منتشر شده ، ایران از جمله مقصد اصلی گردشگران خارجی است و به دنبال آن نیز استفاده از قطار گردشگری خوزستان می تواند برای گردشگران داخلی و خارجی یک فرصت مناسب محسوب شود.
وی افزود: روز چهارشنبه در شهرستان اندیمشک تفاهم نامه ای با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان به امضا رسید و یکی از محورهای این تفاهم نامه توسعه قطار گردشگری استان خوزستان بود.
عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: به صورت معمول شرایط اجرایی پس از تفاهمنامه ها انجام می شود اما خوشبختانه باتوجه به جلساتی که در این خصوص درگذشته برگزار شده قطار گردشگری پیش از تفاهمنامه به حرکت درآمده است.
وی بیان کرد: در سال ۹۵ راه آهن کشور با جابجایی ۴۰/۴ میلیون تن رکورد حمل بار را در طول تاریخ راه آهن به ثبت رساند و از ابتدای شروع سفرهای نوروزی که از ۲۵ اسفندماه آغاز شده تاکنون یک میلیون و ۲۹۰ هزار مسافر در سراسر کشور جابجا شده است.
رسولی تصریح کرد: در سال جدید نیز نهضت توجه به کیفیت قطارها به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و با همکاری و مشارکت شرکت های حمل و نقل ریلی بازرسی های خوبی انجام شده و سعی شده کیفیت بهتری از خدمات نسبت به گذشته به مسافران ارائه شود.
وی ادامه داد: کشور پهناور ایران جاذبه های بسیار ارزشمندی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دارد و شبکه ریلی می تواند فرصتی مناسب برای بازدید از این صنعت باشد.
وی گفت: باتوجه به این که امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری شده است موضوع اشتغال در بحث گردشگری می تواند بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
رسولی بیان کرد: باتوجه به اصل ۴۴ قانون اساسی تصدی گری در راه آهن کشور به بخش خصوصی واگذار شده و ما نیز نقش حمایتی را بر عهده داریم و توسعه قطار گردشگری نیز یکی از حوزه هایی است که بخش خصوصی با حمایت راه آهن، برنامه های خوبی را برای آن در دستور کار دارد.
وی افزود: باتوجه به این که شرکت های خصوصی هزینه های سنگینی را برای قطارگردشگری خوزستان متحمل می شوند اما با حمایت و یارانه دولت سعی شده خدمات با قیمت مناسبی به گردشگران ارائه شود تا بتوانیم شاهد استقبال هرچه بیشتر مسافران داخلی و خارجی از حمل و نقل ریلی در کشور باشیم.
نخستین قطار گردشگری خوزستان از اوائل فروردین ماه فعالیت خود را در خوزستان در مسیر اهواز به اندیمشک آغاز کرده و تردد این قطار تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.
۷۱۵۲/۶۰۶۸
خبرنگار: محمدرضاخبازان ** انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار