سرپرست اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های معاونت غذا و داروی اهواز:

عطاری ها اجازه فروش داروهای گیاهی را ندارند

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۷:۳۵ ق٫ظ
عطاری ها اجازه فروش داروهای گیاهی را ندارند سرپرست اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های معاونت غذا و داروی اهواز، فعالیت عطاری ها را تنها محدود به فروش و عرضه گیاهان دارویی بیان کرد و گفت: عطاری ها اجازه ندارند داروهای گیاهی را به مردم عرضه کنند.

قلم ماندگار:

سرپرست اداره نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های معاونت غذا و داروی اهواز، فعالیت عطاری ها را تنها محدود به فروش و عرضه گیاهان دارویی بیان کرد و گفت: عطاری ها اجازه ندارند داروهای گیاهی را به مردم عرضه کنند.
زینب ظاهری افزود: معاونت غذا و داروی اهواز بر اساس بازرسی سرزده و همچنین برنامه ریزی شده فعالیت عطاری ها را بررسی می کند اما با این وجود افرادی به خاطر عوارض ناشی از استفاده داروهای گیاهی برای شکایت مراجعه می کنند.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید داروهای خود را از داروخانه ها تهیه کنند، گفت: عطار نه دارو ساز است و نه پزشک که بتواند دارو را بسازد و یا اینکه بیماری مراجعه کنندگان را تشخیص دهد و بر همین اساس ارایه هرگونه دارو توسط عطاری ها تخلف محسوب می شود و بر اساس قوانین با فروشندگان برخورد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: عطاری ها نباید در امر درمان دخالت داشته باشند و تنها می توانند ‘گیاهان دارویی’ را عرضه کنند.

خوزستان فاقد کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی
ظاهری ادامه داد: خوزستان فاقد کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی است و این موضوع یک خلا برای این استان به حساب می آید.
وی افزود: به همین دلیل گیاهان دارویی بدون بسته بندی و به روش سنتی توسط عطاری ها عرضه می شود.
وی تفاوت داروهای گیاهی با گیاهان دارویی را در بکاربردن فرایند خاص و مکمل های دارویی در زمینه تولید خواند و گفت: گیاهانی که تعداد شان مشخص بوده و طی سالیان دراز فواید و بی‌ عارضه یا کم‌ عارضه بودن شان به اثبات رسیده باشد گیاهان دارویی هستند و عطاری ها می توانند در قالب این تعریف به فعالیت بپردازند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار