امروز در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد:

علی ساری : مشکلات گروه ملی و کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۹ ب٫ظ
علی ساری : مشکلات گروه ملی و کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مشکلات گروه ملی و کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد.

قلم ماندگار:

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری قلم ماندگار، اظهار کرد: امروز مشکلات گروه ملی و کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد.

علی ساری گفت: کشت و صنعت هفت تپه قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

وی ادامه داد: انتظار داریم که وزارت جهاد کشاورزی یا وزارت صنعت، معدن و تجارت این مشکل را حل کنند، چرا که برغم اینکه این واحد پیش از این از نظر ثبتی و سایر امور زیرمجموعه وزارت جهادکشاورزی بوده است، قانون حمایت از صنایع در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت است، بنابراین باید به این موضوع ورود پیدا کرده و هیات حمایت از صنایع را در آنجا مستقر کنند تا به تدریج این بخش را ساماندهی کنند.

ساری با بیان اینکه  فعال سازی خطوط تولید مهم ترین خواسته این کارگران است، یادآور شد: همچنین تعیین مالکی صالح که بتواند سرمایه ها و نیروی انسانی این کارخانجات را حفظ کند از دیگر خواسته هایی است که در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار