نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

علی ساری: طرح کودک همسری درحال بررسی دقیق و موشکافانه است/ موانع این طرح به زودی مرتفع می شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۲ ق٫ظ
علی ساری: طرح کودک همسری درحال بررسی دقیق و موشکافانه است/ موانع این طرح به زودی مرتفع می شود اهواز- قلم ماندگار- علی ساری در خصوص وضعیت فعلی طرح کودک همسری در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در زمینه نتیجه بخشی باید عرض شود که اجرای صحیح این طرح نیازمند بسیج همگانی تمام قوا است.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، علی ساری درخصوص وضعیت فعلی طرح کودک همسری در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در زمینه نتیجه بخشی باید عرض شود که اجرای صحیح این طرح نیازمند بسیج همگانی تمام قوا است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کمیسیون و کارگروه‌های مربوطه در مجلس شورای اسلامی مجدد بررسی‌های لازم را انجام داده‌اند، اظهار امیدواری کرد: به زودی موانعی که باعث شده است تا به امروز این طرح به سرانجام نرسد، برطرف شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: همچنین با توجه به میزان توجه ای که به این طرح شده است، نسبت به نتیجه آن خوش‌بین هستم.
ساری در ادامه با اشاره به مباحث شرعی این طرح خاطرنشان کرد: طرح در مجلس شورای اسلامی بررسی و به تمام نکات آن از منظر دین اسلام توجه می شود.
وی ادامه داد:همچنین ضمن رعایت کردن نیازهای ضروری این طرح، مورد تائید بودن آن نیز از مراجع مربوطه استعلام خواهد شد.
این عضو کمیسیون اجتماعی در بخش دیگری عنوان کرد: طرح کودک همسری نیازمند تفکیک منطقه‌ای نیست، زیرا با وجود تفاوت‌ها در شرایط اقلیمی، آب‌وهوا، باورها و سنت‌ها شباهت‌های اصولی در اقوام ایرانی وجود دارد.
ساری با بیان اینکه مردم ایران در جای‌جای این کشور زندگی یکسانی دارند و گرچه تفاوت‌هایی هم در آیین و مراسمات مختلف وجود دارد،گفت: در زمینه بحث ازدواج سیاست‌های کلی تأثیرگذاری بیشتری دارد و برای نمونه باید عرض شود که سن اشتغال در فرایند ازدواج تأثیرگذار است و امر اشتغال تأثیرگذاری بیشتری نسبت به باورها و فرهنگ در خصوص ازدواج دارد.
وی با تاکید براینکه در زمان فعلی تفکیک در خصوص این طرح قابل قبول نیست، تصریح کرد: سن ازدواج می بایست در این طرح به گونه‌ای باشد که ما شاهد ازدواج کودکان نباشیم.
ساری در پایان ادامه داد: در خصوص سن دقیق ازدواج، کارشناسان اجتماعی و روانشناسان، نظرات جامع‌تری دارند و با توجه به اظهارنظر این کارشناسان، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامیبه یک گزینه کارشناسی شده خواهد رسید، اما آنچه مسلم است، آمار سن ازدواجی‌هایی که در حال حاضر ما شاهد هستیم، مناسب نیست و نیازمند چاره‌جویی در این بحث هستیم.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار