علی ساری: وزارت نفت موظف به پرداخت حق آلایندگی مردم خوزستان است/ متاسفانه تاکنون این وزارت هیچ گونه پرداختی نداشته است!

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۶ ب٫ظ
علی ساری: وزارت نفت موظف به پرداخت حق آلایندگی مردم خوزستان است/ متاسفانه تاکنون این وزارت هیچ گونه پرداختی نداشته است! اهواز- قلم ماندگار- نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شواری اسلامی گفت: وزارت نفت موظف به پرداخت حق آلایندگی مردم خوزستان است و متاسفانه تاکنون این وزارت هیچ گونه پرداختی نداشته است!

قلم ماندگار:

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شواری اسلامی در گفت و گو با قلم ماندگار اظهار کرد: وزارت نفت موظف به پرداخت حق آلایندگی مردم خوزستان است و متاسفانه تاکنون این وزارت هیچ پرداختی نداشته است!

علی ساری با اشاره به پرداخت حق آلایندگی مجموعه شهرداری اهواز و مناطقی که ارتباط تنگاتنگ با نفت دارند، توسط وزات نفت، گفت: وزارت نفت موظف است براساس ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده این حق آلایندگی را به شهرداری اهواز پرداخت کند که متاسفانه تاکنون پرداختی نفت در حد صفر بوده است.

وی افزود: حق آلایندگی از وزارت نفت در چند مورد قابل مطالبه است: ابتدا دادن حق اجتماعی در برابر مردم در بحث پرداخت حق آلایندگی و ثانیا پرداخت ۳ درصد بودجه به مناطق نفتی است که در حال حاضر۵۰ درصد آن را نیز پرداخت نکرده است.

نماینده مردم کلانشهر اهواز در ادامه تاکید کرد: موضوع حق آلایندگی برای بار اول در کمیسیون اجتماعی مطرح شد و  علیرغم ارائه تمامی مدارک به وزارت نفت تاکنون هیچ پرداختی از سوی این وزارت صورت نگرفت.

ساری یادآور شد: در همین زمینه وزیر در کمیسیون حاضر شده و درباره این مطالبه توضیحاتی داد اما با توجه به اینکه بنده بعنوان نماینده مردم از توضیحات وزیر قانع نشدم .در پایان رییس مجلس طبق قانون پس از اینکه نماینده قانع نشود باید سوال به را گیری گذاشته شود .اما بنده  گفتم اگر وزیر در مجلس تعهد کند و پرداخت ها طبق قانون تمام و کمال صورت پذیرد نیاز به رای گیری مجدد وجود ندارد و بر همین اساس وزیر تعهد کرد و اکنون این پرداخت ها در حال طی مراحل قانونی است.

ساری همچنین درخصوص استفاده از این منبع مالی افزود: قرار بر این است بنابر پیشنهاد ها این بخش از پول برای تکمیل طرح قطار شهری کلانشهر اهواز استفاده شود، زیرا تکمیل این پروژه به درازمدت کشیده شده است و این خارج از عرف است، البته ما هم ناظر بر پرداخت ها و مخارج برای تامین این پروژه خواهیم بود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار