علی گلمرادی: جوانان فاضل بسیاری از سرچشمه‌ی فضائل علمی و اخلاقی علامه خوانساری(ره) بهره یافتند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۲:۰۲ ب٫ظ
  علی گلمرادی: جوانان فاضل بسیاری از سرچشمه‌ی فضائل علمی و اخلاقی علامه خوانساری(ره) بهره یافتند اهواز_ قلم ماندگار_ یکی از نمایندگان مجلس در پیامی با برشمردن جایگاه علمی و عملی حجه‌الاسلام آقای حاج‌آقا سیدمرتضی صالحی‌خوانساری عنوان کرد: جمع زیادی از جوانان پاک‌نهاد و فاضل از سرچشمه‌ی فضائل علمی و اخلاقی ایشان بهره‌مند گشته و در صراط مستقیم ثبات یافته‌اند.

قلم ماندگار:

یکی از نمایندگان مجلس در پیامی با برشمردن جایگاه علمی و عملی حجه‌الاسلام آقای حاج‌آقا سیدمرتضی صالحی‌خوانساری عنوان کرد: جمع زیادی از جوانان پاک‌نهاد و فاضل از سرچشمه‌ی فضائل علمی و اخلاقی ایشان بهره‌مند گشته و در صراط مستقیم ثبات یافته‌اند.
به گزارش قلم ماندگار، علی لاریجانی رئیس مجلسِ‌شورای‌اسلامی نیز دیروز طی پیامی ارتحال ارتحال حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی صالحی خوانساری خطیب و سخنور سرشناس، چهره مبارز پیش از انقلاب اسلامی و نماینده دوره پنجم مجلسِ‌شورای‌اسلامی را موجب تأسف و تأثر جامعه اسلامی و انقلابی ذکر کرد.
متن پیام تسلیت رئیس کمیته نیرو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف جنوب خوزستان به مناسبت ارتحال این عالم مجاهد و قانونگذار خدوم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
با تأثر و تأسف اطلاع یافتم که عالم ربانی و معلم اخلاق حجه‌الاسلام آقای حاج‌آقا سیدمرتضی صالحی‌خوانساری(رحمه‌الله‌علیه) دار فانی را وداع گفته و ان‌شاءالله به مأمن رضای الهی در جوار مرقد حضرت فاطمه‌معصومه‌ (سلام‌الله‌علیها) بار یافته اند. عمر با برکت این فقیه عالیقدر و سالک الی الله سرشار از نورانیت و صفا و خدمت به دین و اخلاق بود و جمع زیادی از جوانان پاک‌نهاد و فاضل از سرچشمه‌ی فضائل علمی و اخلاقی ایشان بهره‌مند گشته و در صراط مستقیم ثبات یافته‌اند.
ایشان که از سخنرانان مطرح کشوری و استاد حوزه علمیه قم بودند، از سن ۲۰ سالگی منبر می‌رفت و حدود ۶۰ سال در داخل و خارج از کشور به امر تبلیغ مشغول بود و به تمام استان‌ها و اکثر شهرستان‌های کشور از جمله استان خوزستان برای تبلیغ و منبر سفر کرد.
تلاش این فقیه وارسته و رزمنده جهادگر در راه‌اندازی کمیته انقلاب اسلامی ایران همراه با مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی و دیگر بزرگان، فرماندهی کمیته تهران، نماینده امام (ره) و مسئول عقیدتی سیاسی شهربانی کشور، مسئول جذب، گزینش و استخدام روحانیون سراسر کشور در نیروی انتظامی، معتمد شورای‌نگهبان قانون‌اساسی و یک دوره هم نمایندگی مردم شریف خوانسار در مجلسِ‌شورای‌اسلامی، از جمله خدمات ایشان در مسئولیت‌های گوناگون در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران و خانواده گرانقدرش بویژه فرزند برومندشان حضرت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدضیاء صالحی‌خوانساری(زیده‌مجده)، برای آن عالم وارسته که اینک در جوار دیگر عُلمای‌اَعلام و مراجعِ‌دین‌حَنیف مأوی گرفته، رحمت واسعه و علودرجات از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
علی گلمرادی
رئیس کمیته‌نیرو کمیسیون انرژی مجلسِ‌شورای‌اسلامی و نماینده مردم شریف جنوب خوزستان
(بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام‌خمینی”ره”

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار