عملیات فتح المبین ،حماسه ای تاریخی و غرور آفرین بود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۷ ب٫ظ
عملیات فتح المبین ،حماسه ای تاریخی و غرور آفرین بود [ad_1] شوش – ایرنا – جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) گفت: عملیات فتح المبین تاریخی ، حماسه ساز و غرور آفرین بود. به گزارش ایرنا امیرسرلشکرحسین حسنی سعدی روز چهارشنبه در آئین گرامیداشت سالروز عملیات فتح المبین در منطقه عملیاتی فتح البیمن در شوش در جمع کاروان های راهیان نور و افزود:باید تلاش کنیم تا […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – جانشین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) گفت: عملیات فتح المبین تاریخی ، حماسه ساز و غرور آفرین بود. به گزارش ایرنا امیرسرلشکرحسین حسنی سعدی روز چهارشنبه در آئین گرامیداشت سالروز عملیات فتح المبین در منطقه عملیاتی فتح البیمن در شوش در جمع کاروان های راهیان نور و افزود:باید تلاش کنیم تا دستاوردهای عملیات هایی چون عملیات فتح المبین را به نسل جوان منتقل کنیم .
وی گفت:ماوظیفه داریم تمام واقعیت ها ،ایثار ،شهامت ،شجاعت و افتخارات شهدا را بازگو کنیم تا همه بدانندرزمندگان و شهدا با عشق علاقه جنگیدند و پیروز شدند.
امیرسرلشکرحسنی سعدی افزود:نباید برای شهدا گریه کرد بلکه پدر و مادر شهدا بایستی افتخار کنند که فرزندانشان در چنین منطقه ای بادشمن جنگیدند ، دشمن را خوار و زبون کردند و از خاک سرزمین ایران اسلامی بیرون راندند.
به گزارش ایرنا سرهنگ کریم بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش نیز در این آیین گزارشی از اقدامات انجام شده برای میزبانی کاروان های راهیان نور ارایه کرد.
همچنین ازکتاب فاتحان رادار ، حماسه لشکر هفت ولی عصر(عج) سپاه خوزستان که از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گردآوری شده رونمایی شد.
عملیات فتح المبین در ساعت سی دقیقه بامداد روز ۲ فروردین ۱۳۶۱ با رمز یازهرا(س) در منطقه شوش و دزفول آغاز شد.
حدود ۲۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک ایران اسلامی در این عملیات از دست دشمن بعثی آزاد شد.
انهدام بیش از چهار لشکر، ۳۶۱ تانک و نفربر، ۱۸ هواپیما، ۳۰۰ خودرو ، ۵۰ توپ و نیز به غنیمت گرفتن ۳۲۰ تانک و نفربر، ۵۰۰ دستگاه خودرو، ۱۶۵ توپ و مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات نظامی از موفقیت های این عملیات بود.
در عملیات فتح المبین بیش از ۱۵ هزار نفر از نیروهای دشمن بعثی به اسارت در آمدند.
منطقه عملیاتی فتح المبین در غرب کرخه در شمال استان خوزستان میزبان کاروان های راهیان نور از سراسر کشور است.
۷۲۸۰/۶۰۶۸
خبرنگار:مجتبی پناهی** انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار