عملیات موفقیت آمیز در پیچیده‌ترین مخزن گاز ترش جهان

دو چاه گازی در مخزن ژوراسیک مسجدسلیمان ایمن سازی شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۴ ق٫ظ
دو چاه گازی در مخزن ژوراسیک مسجدسلیمان ایمن سازی شد عملیات ایمن سازی چاه گازی ۳۱۴ مخزن ژوراسیک مسجدسلیمان به عنوان پیچیده‌ترین مخزن گاز ترش جهان با موفقیت انجام شد.

قلم ماندگار / خوزستان:

عملیات ایمن سازی چاه گازی ۳۱۴ مخزن ژوراسیک مسجدسلیمان به عنوان پیچیده‌ترین مخزن گاز ترش جهان با موفقیت انجام شد.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از  روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، این عملیات که با مشارکت کارشناسان و متخصصان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و رعایت کامل نکات ایمنی و تمهیدات فنی لازم به انجام رسید ، شیر ایمنی درون‌چاهی چاه گازی ۳۱۴ به دلیل اشکال و علمکرد نامناسب با شیر جدید تعویض پس از انجام آزمایش آن، آماده بهره‌برداری شد.

همچنین در عملیات مشابه دیگری، چاه ۳۱۰ مخزن گازی ژوراسیک نیز ایمن‌سازی شد. در این عملیات با یک روش ابداعی، پیچ‌های درپوش چاه با روش برش گرم باز شد و یک عدد شیر دروازه‌ای به همراه درپوش چاه بر روی شیر قبلی نصب گردید تا این چاه گازی و پر خطر کاملاً ایمن و مهیای حضور دکل گردد.

در این عملیات پیچیده‌ فنی واحد کنترل فوران چاه‌ها و خدمات فنی چاه‌ها از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، HSE و ادارات بهره‌برداری، مهندسی تولید، ترابری و پشتیبانی تولید، تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان حضور و همکاری داشتند. 

مخزن گازی ژوراسیک مسجدسلیمان از نظر میزان هیدروژن سولفوره یکی از پیچیده‌ترین مخازن جهان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار