عنوان سومی کشتی فرنگی برای ایران در دیار شهدای اروند

تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۴۳ ب٫ظ
عنوان سومی کشتی فرنگی برای ایران در دیار شهدای اروند [ad_1] آبادان – ایرنا – تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران در دیدار رده بندی سی و پنجمین دوره جام جهانی ۲۰۱۷ در آبادان با برتری مقابل ترکیه، عنوان سوم این مسابقات را کسب کرد. به گزارش ایرنا جام جهانی کشتی فرنگی از روز پنجشنبه در سالن کوثر شهر آبادان آغاز شد و بعد از […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران در دیدار رده بندی سی و پنجمین دوره جام جهانی ۲۰۱۷ در آبادان با برتری مقابل ترکیه، عنوان سوم این مسابقات را کسب کرد. به گزارش ایرنا جام جهانی کشتی فرنگی از روز پنجشنبه در سالن کوثر شهر آبادان آغاز شد و بعد از ظهر امروز جمعه با شناخت تیم های برتر به پایان می رسد.
ایران در گروه ۱ با روسیه، قزاقستان و آلمان همگروه است و درگروه ۲ این رقابت ها نیز ترکیه، بلاروس، اوکراین و جمهوری آذربایجان قرار دارند.
دیدار رده بندی جام جهانی کشتی از ساعت ۱۶:۳۰ با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در سالن شهر کوثر با حضور علاقه مندان آغاز شد که تیم ملی ایران با نتیجه ۷ بر ۱ حریف خود را شکست داد و بر سکوی سوم جام جهانی قرار گرفت.
تیم ایران در مرحله مقدماتی تیم های آلمان و قزاقستان را شکست داد و با شکست برابر تیم قدرتمند روسیه از راهیابی به فینال بازماند.
تیم ملی کشتی فرنگی تاکنون ۵ مرتبه در سال های ۲۰۱۰ ایروان ارمنستان، ۲۰۱۱ مینسک بلاروس ، ۲۰۱۲ سارانسک روسیه و ۲۰۱۴ تهران و ۲۰۱۶ شیراز عنوان قهرمانی کسب کرده است.
ملی پوشان ایران دو مرتبه در سال های ۲۰۱۳ تهران و ۲۰۰۴ تفلیس نائب قهرمان شدند و در سال های ۲۰۱۵ تهران، ۲۰۰۸ سمباتهی مجارستان و ۲۰۰۵ تهران به عنوان سوم دست یافته است و در سال ۱۹۹۷ تهران هم چهارم شد و در ۱۹۹۰ کوتنبورگ سوئد و ۲۰۰۷ آنتالیای ترکیه در جایگاه پنجم قرار گرفت.
ایران پیش از این شش مرتبه در سال های ۱۹۹۷، ۲۰۰۵، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در تهران و ۲۰۱۶ در شیراز میزبان جام جهانی کشتی فرنگی بود و میزبانی جام جهانی در آبادان هفتمین میزبانی ایران از این رقابت ها است.
تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران برای نخستین مرتبه از سال ۱۹۹۷ در جام جهانی که به میزبانی کشورمان برگزار شد شرکت کرد و در جایگاه چهارم قرار گرفت و در سال های ۲۰۰۱، ۲۰۰۲، ۲۰۰۳، ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ در جام جهانی حضور نداشت.
گزارش انفرادی دیدار رده بندی:
سامان عبد ولی در وزن ۵۹ کیلوگرم که مدال نقره جوانان آسیا را در کارنامه دارد نخستین کشتی ایران را با اجرای فنون مختلف کشتی فرنگی به راحتی و در همان وقت نخست با امتیاز عالی ۹ بر صفر پشت سر گذاشت.
مهدی زیدوند دومین نماینده ایران که مدال برنز جوانان جهان را در کارنامه دارد در دیدار وزن ۶۶ کیلوگرم بعد از کسب پیروزی در نخستین پیروزی خود برابر فرنگی کار آلمان امروز در دیدار رده بندی مقابل آتاکان یوکسل که طلای جوانان اروپا را در کارنامه دارد قرار گرفت و پس از کسب ۴ امتیاز در وقت نخست (خاک و بارانداز) در تایم دوم نیز دو کشتی گیر با ارایه کشتی بسته نتوانستند امتیازی بگیرند و زیدوند با برتری در این مسابقه دومین پیروزی ایران را رقم زد.
محمد علی گرایی نماینده وزن ۷۱ کیلوگرم ایران که روز گذشته با برتری مقابل حریف روسی یکی از بهترین کشتی گیران ایران بود در دیدار رده بندی کار سختی مقابل ایلکر سونمز فرنگی کار ناشناخته ترکیه ای نداشت و در همان وقت نخست با خاک کردن حریف، بارانداز و سپس اجرای سالتو بارانداز حریف خود را مقتدرانه ۹ بر صفر شکست داد.
در چهارمین دیدار رده بندی رسول گرمسیری فرنگی کار اندیمشکی تیم ملی به مصاف امره کوش دارنده مدال برنز جهان رفت که دو فرنگی کار در وقت نخست بدون کسب امتیاز راه به جایی نبردند و اما امره کوش کشتی گیر با تجربه ترکیه ای ها این کشتی را با نتیجه ۲ بر یک با پیروزی به پایان رساند.
در مبارزه وزن ۸۰ کیلوگرم یوسف قادریان دارنده مدال برنز جهان مقابل اصلان آتم دارنده دو مدال نقره و برنز پیکارهای جهانی قرار گرفت که روز گذشته با شکست رمضان آپاچاریف دارنده مدال طلای جهان از روسیه دست به کار بزرگی زد.
قادریان فرنگی کار سنندجی تیم ملی در دیدار رده بندی نیز با ارایه کشتی حساب شده حریف عنوان دار خود را ۲ بر یک شکست داد و چهارمین پیروزی ایران را رقم زد.
در دیدار وزن ۸۵ کیلوگرم که پیش از این قرار بود حسین نوری مقابل متها باشار دارنده مدال برنز بازی های اروپایی قرار گیرد که به دلایل نامشخص کادر فنی مهدی فلاح فرنگی کار اهل شهرری را برای این مسابقه معرفی کردند که این موضوع با اعتراض کادر فنی تیم ترکیه قرار گرفت.
فلاح فرنگی کار جوان تیم ملی حریف عنوان دار خود را به سختی و با امتیاز ۲ بر یک شکست دهد و عنوان سومی ایران در جام جهانی را تثبیت کند.
در دیدار وزن ۹۸ کیلوگرم مهدی علیاری دارنده مدال طلای بازی های آسیایی مقابل حریف قدرتمند خود جنگ ایلدیم دارنده مدال برنز المپیک و برنز پیکارهای قهرمانی جهان قرار گرفت که این مبارزه را ۷ بر یک با پیروزی پشت سرگذاشت.
بهنام مهدی زاده دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در آخرین دیدار رده بندی و در وزن ۱۳۰ کیلوگرم مقابل علی نالی ارسلان در یک کشتی خسته کننده و سرد با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و هفتمین پیروزی ایران را در این مسابقات رقم زد.
پیش از این قرار بود رضا کایالپ دارنده مدال نقره و برنز المپیک و طلای قهرمانی جهان در ترکیب تیم ملی ترکیه در جام جهانی قرار گیرد که به دلیل مصدومیت نتوانسته بود در آبادان حضور یابد.
ایران ۷ – ترکیه یک
۵۹ کیلوگرم: سامان عبد ولی ۹ – هامت رستم صفر
۶۶ کیلوگرم: مهدی زیدوند ۴ – آتاکان یوکسل صفر
۷۱ کیلوگرم: محمد علی گرایی ۹ – ایلکر سونمز صفر
۷۵ کیلوگرم: رسول گرمسیری یک – امره کوش ۲
۸۰ کیلوگرم: یوسف قادریان ۲ – اصلان آتم یک
۸۵ کیلوگرم: مهدی فلاح ۲ – متهان باشار یک
۹۸ کیلوگرم: مهدی علیاری ۷ – جنگ ایلدیم یک
۱۳۰ کیلوگرم: بهنام مهدی زاده – علی نالی ارسلان
۷۱۰۴/۳۰۱۵/۶۱۲۵/ خبرنگار: مسعود گادار و عدنان جواهری* * انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار