یادداشت وارده//

عکس‌های ماندگار و واژه‌های حق‌گوی خبرنگاران و عکاسان حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه ۹۷ مظلومیت ملت ایران در مقابل ترور را به جهانیان نشان داد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۵ ب٫ظ
عکس‌های ماندگار و واژه‌های حق‌گوی خبرنگاران و عکاسان حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه ۹۷ مظلومیت ملت ایران در مقابل ترور را به جهانیان نشان داد اهواز_ قلم ماندگار_مظلومیت، درد، مشکلات اجتماعی و محیط زیستی محل زندگی و استانم را نشان دهم. حمله تروریستی نیز از نگاه من یک معضل و مشکل بود؛ چرا نباید از چنین اتفاقی عکس بگیرم؟ حتی اگر به قیمت از دست دادن جانمان نیز تمام می‌شد اما ما برای نشان دادن عمق درد این اتفاق در آنجا حاضر بودیم. عکس‌هایی که در روز رژه ۳۱ شهریور اهواز ثبت شدند سند مظلومیت ملت ایران است و نشان دادند که سال‌هاست مردم ایران اسیر ترور هستند و تروریست ملت ایران را به خاک و خون کشیده است به این خاطر اگر به عقب برگردم قطعا برای عکاسی از آن لحظات می‌مانم.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، مظلومیت، درد، مشکلات اجتماعی و محیط زیستی محل زندگی و استانم را نشان دهم. حمله تروریستی نیز از نگاه من یک معضل و مشکل بود؛ چرا نباید از چنین اتفاقی عکس بگیرم؟ حتی اگر به قیمت از دست دادن جانمان نیز تمام می‌شد اما ما برای نشان دادن عمق درد این اتفاق در آنجا حاضر بودیم. عکس‌هایی که در روز رژه ۳۱ شهریور اهواز ثبت شدند سند مظلومیت ملت ایران است و نشان دادند که سال‌هاست مردم ایران اسیر ترور هستند و تروریست ملت ایران را به خاک و خون کشیده است به این خاطر اگر به عقب برگردم قطعا برای عکاسی از آن لحظات می‌مانم. برای من به عنوان یک عکاس خبری مایه مباهات و افتخار بود که در این حمله توانستم رسالتم را به خوبی انجام دهم و بار دیگر نگاه‌ها را معطوف جامعه عکاس خبرنگاران کنم.
جابریان تصریح می‌کند: این حادثه برای ما که در صحنه حاضر بودیم از لحاظ روحی بسیار سنگین‌تر بود و روزهای سختی بر ما گذشت تا اینکه توانستیم خودمان را جمع کنیم. شاید باور نکنید من تا چند روز پس از آن اتفاق غذا نمی‌خوردم و فکر می‌کردم چیزی که گذشت یک کابوس بود؛ عکس‌های حادثه را که می‌دیدم مدام از خودم می‌پرسیدم چه شد که زنده ماندم؟ تلخی این اتفاق تا سال‌ها همراه ما خواهد ماند چرا که هیچ‌کدام از ما شرایط این چنینی را تجربه نکرده بودیم. در خلال به وقوع پیوستن حادثه و حمله تروریست‌ها و حتی پس از آن هنگامی که شهدا در گوشه‌ای افتاده بودند بسیاری از صحنه‌ها را به دلیل شدت دردناک بودنشان نتوانستم ثبت کنم؛ هرقدر که سعی می‌کردم دستم را برای عکس گرفتن بالا بیاورم احساس می‌کردم دستم فلج شده و ناتوانم.
حالا یک‌سال از نیم روز تلخ ۳۱ شهریور۹۷ و حمله خصمانه تروریست‌ها می‌گذرد اما اگر سال‌ها نیز بگذرد هیچ‌وقت حس و حال غریب اهواز را در آن روز فراموش نمی‌کنم ؛ درست مثلِ صبح عاشورا هوایش روی دل آدمی سنگینی می‌کرد. انگار کسی غبار مرگ روی صورت این شهر پاشیده بود. نفس که می‌کشیدی احساس می‌کردی بوی خون جوانان وطن را که بی‌گناه هدف گلوله‌ها قرار گرفته‌بودند. در طول سال‌های رفته زخم‌های بسیاری بر روی تن مام وطن نشانده‌اند اما حادثه تروریستی رژه۳۱ شهریور اهواز درد، رنج و غم مشترکی است میان تمام ما که با جان فشانی‌ها و مسئولیت پذیری عکاسان و خبرنگاران حاضر در صحنه به فریادی بلند در برابر ظلم، ترور و تروریست تبدیل شد. بی‌شک اگر عکس‌های ماندگار و واژه‌های حق‌گوی خبرنگاران و عکاسان در آن روز نبود؛ در دفتر تاریخ، مظلومیت ملت ایران در مقابل ترور همچنان نانوشته و مهجور می‌ماند.

به قلم حجت الاسلام سید محسن شفیعی

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار