با حضور معاون اول ریاست جمهوری ؛

فاز اول شبکه فرعی آبیاری اراضی ابوفاضل اهواز بهره برداری شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۱ ق٫ظ
فاز اول شبکه فرعی آبیاری اراضی ابوفاضل اهواز بهره برداری شد شبکه فرعی آبیاری و زهکشی ، تجهیز و نوسازی اراضی ابوفاضل در منطقه ملاثانی اهواز صبح سه شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

قلم ماندگار:

اسحاق جهانگیری در دومین روز از سفر خود به خوزستان در منطقه ملاثانی این طرح را که یکی از پروژه های های تکمیلی طرح ۵۵۰هزار هکتاری استان است ، افتتاح کرد.
شبکه فرعی آبیاری و زهکشی و تجهیز و نوسازی اراضی ابوفاضل در سطح چهار هزار و ۲۰۰ هکتار توسط موسسه جهاد نصر اجرایی شده است.
در حاشیه این برنامه ، جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با کشاورزان منطقه ملاثانی از نزدیک دیدار و گفت وگو کرد.
طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتاری اراضی خوزستان به عنوان بزرگترین طرح کشاورزی در تاریخ کشور شناخته می شود، به گفته مدیرعامل جهاد نصر در دولت یازدهم با دستور مقام معظم رهبری ۱٫۵ میلیارد دلار به این طرح اختصاص یافت که تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار آن تخصیص یافته است.
پس از خاموشی های گسترده در بهمن ماه سال ۹۵، هیئت وزیران در نخستین جلسه سال ۹۶ خود ۲۳۰ هزار میلیارد ریال در بحث ریزگردها، ساماندهی رودخانه کارون و زیرساخت های آب ، برق و فاضلاب خوزستان اختصاص داد که از همان زمان فعالیتهای مختلفی به ویژه در بحث مقابله با ریزگردها در سطح استان آغاز شد.

در این مراسم وزیر جهاد کشاورزی، وزیر نیرو، استاندار خوزستان، نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی نیز حضور داشتند.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار