فاز نخست بزرگترین کارخانه فولاد شمال خوزستان در دزفول افتتاح شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۲:۲۷ ب٫ظ
فاز نخست بزرگترین کارخانه فولاد شمال خوزستان در دزفول افتتاح شد [ad_1] دزفول – ایرنا – فاز نخست مجتمع فولاد روهینا جنوب به عنوان بزرگترین کارخانه فولاد شمال استان خوزستان عصر چهارشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری در دزفول به بهره برداری رسید. اسحاق جهانگیری با همراهی وزیران جهاد کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت عصر چهارشنبه برای افتتاح چند طرح صنعتی و کشاورزی […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – فاز نخست مجتمع فولاد روهینا جنوب به عنوان بزرگترین کارخانه فولاد شمال استان خوزستان عصر چهارشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری در دزفول به بهره برداری رسید. اسحاق جهانگیری با همراهی وزیران جهاد کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت عصر چهارشنبه برای افتتاح چند طرح صنعتی و کشاورزی وارد دزفول شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا اسحاق جهانگیری پس از افتتاح کارخانه روغن کشی و کارخانه کمپوست در دزفول از خط تولید فولاد در بزرگترین واحد صنعتی در شمال استان خوزستان دیدن کرد و با توضیحات مدیر عامل مجتمع فولاد روهینا و وزیر صنعت ، معدن و تجارت در جریان ظرفیت و اشتغالزایی این کارخانه قرار گرفت.
ظرفیت مجتمع فولاد روهینا جنوب تولید کننده میلگرد فولادی در گام نخست حدود ۵۰۰ هزار تن میلگرد در سال است که این ظرفیت در سه گام تا ۱،۵ میلیون تن افزایش خواهد یافت ضمن اینکه ظرفیت تولید این کارخانه در یک برنامه ۲ ساله تا حدود سه میلیون تن نیز خواهد رسید.
حبیب اله آصفی معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه دزفول در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میزان سرمایه گذاری انجام شده در این طرح بزرگ صنعتی را یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:در گام نخست ۲۱۴ نفر در این کارخانه مشغول به کار شده ضمن اینکه با راه اندازی کامل فازهای بعدی آن ظرفیت اشتغال در این واحد بزرگ تولید فولاد تا حدود ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم خواهد رسید.
کارخانه فولاد روهینا جنوب در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در فاصله ۷ کیلومتری شهرستان دزفول به سمت شوشتر و در کنار بزرگراه بندر امام – تهران احداث شده است.
با افتتاح این طرح، ظرفیت تولید محصولات نورد شده فولادی در کشور به ۳۹٫۵ میلیون تن می رسد.
آصفی با بیان اینکه کارخانه فولاد دزفول در خاورمیانه بی نظیر و تنها سه کارخانه مشابه آن در جهان ساخته شده است گفت: خط تولید این کارخانه استاندارد و ماشین آلات بکار رفته در ساخت آن از به روز ترین کارخانه های جهان است.
معاون اول رئیس جمهوری برای سفری ۲ روزه به استان خوزستان عصر چهارشنبه وارد فرودگاه دزفول شد.
۶۰۶۸
خبرنگار و انتشار: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار