برای نخستین بار توسط سازمان آب و برق خوزستان صورت گرفت؛

فراخوان عمومی فرصت ­های سرمایه گذاری در تأسیسات آبی

تاریخ انتشار: شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۶ ب٫ظ
فراخوان عمومی فرصت ­های سرمایه گذاری در تأسیسات آبی سازمان آب و برق خوزستان برای اولین بار فرصت ­های سرمایه گذاری در تأسیسات آبی خود را به فراخوان عمومی خواهد گذاشت.

قلم ماندگار:

 به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، مدیریت گردشگری و مهندسی عمومی از فراخوان عمومی در آینده نزدیک جهت اعلام شرایط واگذاری طرح­های گردشگری پیرامون منابع و تأسیسات آبی سازمان آب و برق خوزستان خبر داد.

محمد امین ایزدجو گفت: استفاده از ظرفیت­ های عظیم مغفول مانده سدها، منابع و تأسیسات آبی در حوزه گردشگری آبی، توسعه و ترویج صنعت گردشگری استان را در بر خواهد داشت و این امر می­ تواند آحاد مردم جامعه را از مواهب آن بهره مند سازد که همانا افزایش اشتغال، رونق اقتصادی، امنیت و رفاه اجتماعی است. بر این اساس، در خرداد ماه سال گذشته تفاهم نامه‌ای بین وزارت نیرو و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امضا رسید که براساس آن شرایط سرمایه گذاری با هدف توسعه و ترویج گردشگری پیرامون منابع و تأسیسات آبی تسهیل گردیده است.

ایزدجو افزود: مطالعات ارزیابی و امکان سنجی گردشگری در مستحدثات سازمان که برای سال­ های متمادی بدون استفاده مانده بود توسط تیم کارشناسی مجموعه مدیریت گردشگری و مهندسی عمومی به انجام رسیده و برای برخی از آن­ها نیز طرح توجیهی شامل مطالعات فنی و اقتصادی تهیه و تدوین شده است و برخی دیگر نیز در حال آماده سازی هستند که پس از طی مراحل اداری به صورت فراخوان­ عمومی اعلام خواهند شد.

وی تصریح کرد: هدف سازمان آب و برق خوزستان تثبیت جایگاه آب در توسعه گردشگری با رویکرد تنوع بخشی به بهره برداری از منابع آب و شناسایی و معرفی ظرفیت­های گردشگری و تفریحی در منابع و تأسیسات آبی و پیرامون آنها و همچنین تشویق و ترغیب سرمایه گذاران بخش غیردولتی در این زمینه و افزایش رقابت پذیری در صنعت گردشگری آبی است.

مدیریت گردشگری و مهندسی عمومی سازمان آب و برق خوزستان همچنین گفت: در محدوده استان خوزستان عرصه­ هایی پیرامون منابع و تأسیسات آبی وجود دارد که در اختیار سازمان آب و برق خوزستان هستند. بدین وسیله از کلیه سرمایه گذاران و متقاضیان در این حوزه دعوت به عمل می ­آید ایده ها و طرح­ های خود در خصوص گردشگری مرتبط با آب را در این فراخوان ­ها مطرح نمایند. بدیهی است سازمان پس از بررسی طرح­ های قابل اجرا با رعایت ضوابط زیست محیطی، حفاظت و حریم بانی و میراث فرهنگی، مجوز لازم جهت سرمایه گذاری در این حوزه جذاب را به متقاضیان اعطاء خواهد نمود.

در پایان ایزدجو گفت: ما معتقدیم سرمایه گذاری در این بخش با توجه به ظرفیت ­های بالای منطقه، گزینه ­ای مطمئن و سودآور برای سرمایه­ گذاران حوزه گردشگری خواهد بود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
محل كد آمار