معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پیامی عنوان کرد:

فرضیه دارو به عنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک مردود است/ اظهارات غیرکارشناسی و علمی باعث تشویش اذهان عمومی می شود

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۳ ق٫ظ
فرضیه دارو به عنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک مردود است/ اظهارات غیرکارشناسی و علمی باعث تشویش اذهان عمومی می شود معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در زمینه بررسی روند کارشناسی پرونده فوت دو کودک در اهواز گفت: فرضیه دارو به عنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک مردود است، همچنین اظهارات غیرکارشناسی و علمی افراد غیر مطلع باعث تشویش اذهان عمومی خواهد شد.

قلم ماندگار:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در زمینه بررسی روند کارشناسی پرونده فوت دو کودک در اهواز گفت: فرضیه دارو به عنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک مردود است، همچنین اظهارات غیرکارشناسی و علمی افراد غیر مطلع باعث تشویش اذهان عمومی خواهد شد.

صبح امروز دکتر مهران ورناصری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز  در پیامی در زمینه بررسی روند کارشناسی پرونده فوت دو کودک در اهواز گفت: ضمن عرض سلام خدمت مردم شریف استان خوزستان و تسلیت به خانواده داغدار هاشمی طلب در فوت فرزندان دلبندتان، به اطلاع می رساند نظر به اینکه خادمین شما در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به عنوان متولیان سلامت استان، حسب وظیفه در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۷، پس از اطلاع از فوت دو کودک، سریعا” با تشکیل تیم های کارشناسی در معاونت های درمان، بهداشت، غذا و دارو، اقدام به بازدید و بررسی کارشناسی مشکل فوق کردند، اما همانگونه که مردم عزیزمان مستحضر هستند لازمه مشخص شدن علت این مشکل، ارائه نظریه علمی و کارشناسی دقیق و بدور از اشتباه کارشناسان و متخصصان مربوطه  است.

اما در این اثنا برخی افراد بدون اطلاع علمی، مدارک کافی و صرفا” بر اساس  حدس و گمان با اظهار نظر غیر کارشناسی باعث تشویش اذهان عمومی و پیچیده تر شدن مشکل و ناراحتی خانواده داغدار گردیده اند.

همچنین  این دانشگاه پس از جلسات مکرر با حضور متخصصین رشته های عفونی، مسمومیت ها، اپیدمیولوژی، داروسازی بالینی، کارشناسان متبحر و بازدید از داروخانه هایی که دارو از آنها تهیه شده، فرضیه دارو را به عنوان عامل مستقیم مرگ دو کودک عزیز مردود می داند.

یادآور می شود: براساس بررسی ها و آزمایشات دقیق بعمل آمده از نمونه های اخذ شده از دو کودک و اطرافیان و ارسال آنها به آزمایشگاه های رفرانس در شهرستان های اهواز و تهران، فرضیه بیماری آنفلوآنزا و mers، نیز به عنوان عامل مرگ بعید بوده است و مطرح نیست و احتمالا” سایر علل نظیر مسمومیت ها باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

لازم به ذکر است که همچنان مراحل آزمایشات کارشناسی در حال انجام است و متعاقبا” با هماهنگی سازمان پزشکی قانونی آخرین اخبار و اطلاعات لازم به اطلاع مردم بزرگوار استان خواهد رسید.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار