فرماندار باغملک جزئیات درگیری خونین در روستای پتک را اعلام کرد

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ ب٫ظ
فرماندار باغملک جزئیات درگیری خونین در روستای پتک را اعلام کرد [ad_1] اهواز- ایرنا- فرماندار شهرستان باغملک جزئیات درگیری خونین جمعه شب در روستای پتک از توابع این شهرستان را تشریح کرد. سید مجید صالحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این در گیری که از ساعت۲۳:۳۰ جمعه شب رخ داد ۳ نفر کشته و یک نفر مجروح شد.وی گفت: […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا- فرماندار شهرستان باغملک جزئیات درگیری خونین جمعه شب در روستای پتک از توابع این شهرستان را تشریح کرد. سید مجید صالحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این در گیری که از ساعت۲۳:۳۰ جمعه شب رخ داد ۳ نفر کشته و یک نفر مجروح شد.
وی گفت: این درگیری بین دو طایفه محمدی ها و موسائی ها رخ داد که سه نفر از طایفه محمدی کشته و یک نفر از آنان زخمی شد.
وی اظهار کرد: کشته شدگان شامل سه مرد ۴۰، ۳۵ و ۲۶ ساله می باشند و فرد مجروح نیز در بیمارستان تحت درمان قرار دارد.
وی گفت: تعدادی از افراد طایفه محمدی شب گذشته در روستای دو گچه با هم نشستی در زمینه بررسی اختلافات با طایفه موسائی برگزار کرده بودند که پس از اتمام جلسه چهار نفر از آنان که برای رفتن به منزل سوار بر یک دستگاه خودروی سواری شده بودند توسط افرادی از طایفه موسائی مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند.
وی گفت: در این حمله مسلحانه چهار سرنشین خودروی یاد شده مورد اصابت گلوله قرار گرفته که دو نفر از آنان در دم کشته شده و یک نفر از آنان در بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده فوت کرد.
به گفته وی نیروهای انتظامی بلافاصله در محل حاضر شده و امنیت را در محل حاکم کردند و تا کنون هم در این منطقه مستقر هستند و تمامی ترددها را کنترل می کنند.
فرماندار باغملک اظهار کرد:کار شناسائی و دستگیری قاتل یا قاتلین این حادثه توسط نیروهای انتظامی و امنیتی این شهرستان آغاز شده است.
وی گفت: به منظور حفظ جان دانش آموزان به دلیل در گیریهای احتمالی تمامی مدارس منطقه پتک از توابع این شهرستان در روز شنبه تعطیل اعلام گردید.
درگیری دو طایفه محمدی و موسائی در منطقه روستائی پتک از توابع شهرستان باغملک از هشت سال پیش بر سر زمینهای کشاورزی آغاز شده و تا کنون ۱۶ نفر از دو طایفه کشته شده اند.
درگیری بین دو طایفه محمدی و موسایی در هشتم اسفند ماه سالجاری به کشته شدن یک مرد جوان از طایفه محمدی منجر
شد.
درگیری این دو طایفه در شهریور ماه سال پیش نیز منجر به کشته شدن ۹ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر از دو طرف درگیری شد.
تلاشها برای صلح و آشتی توسط بزرگان و ریش سفیدان منطقه تا کنون نتیجه ای نداده است و همواره این تنشها رو به فزونی است.
بر اساس این گزارش طایفه محمدی پس از درگیری اولی که منجر به قتل چندین نفر شده بود، روستای پتک و خانه های خود ترک و به روستاهای اطراف رامهرمز و آبگرمک نقل مکان کردند که تعدادی از منازل آنها توسط افرادی از طایفه مخالف خود به آتش کشیده شدند.
تلاش شد که با دخالت معتمدان و ریش سفیدهای منطقه درگیری بین دو طایفه برطرف شود که هنوز این مشکل برطرف نشده است.
شهرستان باغملک در شرق خوزستان واقع شده‌است.
۷۱۵۸/۶۰۶۴
خبرنگار: زینب فرحانی** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار