فرمانده لشکر ۹۲ زرهی خوزستان:ظرف ۴۸ساعت می توانیم در هر نقطه کشور با دشمن بجنگیم

تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۷ ب٫ظ
فرمانده لشکر ۹۲ زرهی خوزستان:ظرف ۴۸ساعت می توانیم در هر نقطه کشور با دشمن بجنگیم [ad_1] اهواز – ایرنا – فرمانده لشکر ۹۲زرهی خوزستان گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران هم اکنون به سطحی از آمادگی دفاعی رسیده است که می تواند ظرف ۴۸ساعت در هر نقطه ای از کشور با دشمن وارد نبرد مستقیم شود. به گزارش ایرنا سرتیپ سیدباقر صادقی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – فرمانده لشکر ۹۲زرهی خوزستان گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران هم اکنون به سطحی از آمادگی دفاعی رسیده است که می تواند ظرف ۴۸ساعت در هر نقطه ای از کشور با دشمن وارد نبرد مستقیم شود. به گزارش ایرنا سرتیپ سیدباقر صادقی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز به مناسبت ۲۹فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) این شهر با بیان اینکه سطح آمادگی دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز به روز افزایش می یابد افزود: ارتقاء سطح دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس آخرین فناوری های روز دنیا و با استفاده از نیروهای خلاق و توانمند داخلی عملیاتی می شود.
وی ارتش جمهوری اسلامی ایران را مظهر اقتدار و عزت ملی بیان کرد و افزود: این نیروی الهی در خدمت ملت ایران و اهداف مقدس و مشروع نظام اسلامی است.
فرمانده لشکر ۹۲زرهی خوزستان با تبیین تلاش های گروه های ضدانقلاب و معاند برای انحلال ارتش در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی افزود: همه این تلاش ها که منطبق با خواست دشمنان بود با نهیب امام خمینی(ره) ابتر ماند و آن عزیز سفر کرده حمایت قاطع و بی چون و چرای خود را از ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و با پیام تاریخی اش در ۲۸فروردین ۱۳۵۸ روح تازه ای در کالبد ارتش دمید.
صادقی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی در همان روزهای نخستین انقلاب اسلامی مقابل توطئه های گروه های ضد انقلاب و ایادی خودفروخته امریکا و وابسته به قدرت های استکباری ایستاد اظهار کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز ارتش در برابر یک آزمون الهی قرار گرفت و سرفراز از این آزمون سخت و دشوار بیرون آمد.
فرمانده لشکر ۹۲زرهی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تجلیل از ۴۸ هزار شهید و ۲۰۰هزار جانباز ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس افرود: ارتش جمهوری اسلامی ایران همگام و همراه با سایر قوای مسلح در مقابل تجاوز رژیم بعثی عراق ایستادند و آن را با خفت و خواری از سرزمین مقدس ایران به عقب راندند.
وی با اشاره به اینکه صدام معدوم قصد داشت در عرض یک هفته انقلاب اسلامی ایران را نابود کند ولی با دفاع جانانه ملت و نیروهای مسلح ، ۳۴روز پشت دروازه های خرمشهر مانده بود افزود: هم اکنون ارتش جمهوری اسلامی ایران به سطح از آمادگی رزمی و دفاعی رسیده است که هیچ قدرتی نمی تواند چشم طمع به ایران اسلامی و مقتدر داشته باشد.
سرتیپ صادقی به خدمات ارتش پس از پایان هشت سال دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: در سال های جنگ تحمیلی حدود ۴٫۲میلیون هکتار از اراضی مرزی و اشغالی آلوده به مین و مواد منفجره بود که گروه های خنثی سازی ارتش حدود ۲٫۵میلیون هکتار از این اراضی را پاکسازی و بیش از ۶میلیون مین و گلوله عمل نکرده را خنثی کرد.
فرمانده لشکر ۹۲ زرهی خوزستان در ادامه افزود: نیروهای ارتش جمهوری اسلامی در سه بخش زمینی ، دریایی و هوایی به برکت استقلال و اتکا به نیروهای توانمند داخلی ، در بالاترین سطح از آمادگی دفاعی و رزمی قرار دارند و قادر هستند هر تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی کشور در نطفه خفه کنند.
۲۹فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران یگان های نمونه ارتش و دیگر نیروهای مسلح در بلوار قدس شهر اهواز و دیگر شهرهای استان خوزستان رژه می روند.
۶۰۶۵/۶۱۲۵ خبرنگار:محمدرضا بنوره ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار