فرمانده نیروی دریایی ارتش:ایران توان مقابله با هر تهدیدی در آبهای آزاد جهان را دارد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۵۴ ب٫ظ
فرمانده نیروی دریایی ارتش:ایران توان مقابله با هر تهدیدی در آبهای آزاد جهان را دارد [ad_1] آبادان – ایرنا – فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:جمهوری اسلامی ایران توان مقابله با هر تهدیدی در آبهای آزاد جهان را دارد. به گزارش ایرنا امیردریادار حبیب الله سیاری پنجشنبه در همایش تجلیل از پیشکسوتان نیروی دریایی و خانواده های شهدای نیروی دریایی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم و […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:جمهوری اسلامی ایران توان مقابله با هر تهدیدی در آبهای آزاد جهان را دارد. به گزارش ایرنا امیردریادار حبیب الله سیاری پنجشنبه در همایش تجلیل از پیشکسوتان نیروی دریایی و خانواده های شهدای نیروی دریایی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با بیان اینکه در تنگه باب المندب که در فاصله سه هزار کیلومتر ایران قرار دارد، امنیت کامل برقرار است، گفت:اگرچه ۳۰ تا ۴۰ کشور جهان در منطقه خلیج عدن باب المندب حضور داشته و این نقطه مورد تهدید تروریسم دریایی است، نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی در این منطقه حضور فعال دارد.
امیردریادار سیاری اضافه کرد:۹۰ درصد صادرات و واردات از طریق دریا است و امروز خلیج عدن مهم‌ترین مکان برای صادرات و واردات است و اجازه ندادیم که به اقتصاد کشور آسیب وارد شود.
وی در ادامه گفت:سه هزار و ۹۰۰ فروند نفتکش و شناور تجاری طی سال جار یاسکورت شده است تا اقتصاد کشور سالم بماند و حضور ناوگان ها در آبهای آزاد موجب افتخار ملی است.
دریادار سیاری اضافه کرد:با توانمندی های به دست آمده امروز آمادگی داریم که این مسیر پر افتخار دفاع از مرزهای دریایی در آبهای آزاد را ادامه دهیم و به تعبیر مقام معظم رهبری آبهای آزاد متعلق به همه ملت ها است، لذا می توانیم در آب های آزاد دریانوردی کنیم.
****تعمیر اساسی و نوسازی ناوگان دریایی به دست جوانان ایرانی
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برای تعمیر اساسی و نوسازی ناوگان دریایی نیازی به متخصصان خارجی نداریم، گفت:به برکت خون شهدا تعمیر اساسی و نوسازی زیردریایی ها و ناوگان دریایی به دست توانمند جوانان متخصص ایرانی انجام می شود.
امیر دریادار سیاری افزود:تعمیر اساسی ناو جمهوری اسلامی خارک که بزرگترین ناو منطقه است، به دست توانمند جوانان این مرز و بوم به اتمام رسید و در رژه دریایی ۹۵ شرکت کرد.
به گزارش ایرنا امروز پنجشنبه در آیینی از پیشکسوتان نیروی دریای و خانواده های شهدا ، جانبازان و ایثارگران نیروی دریایی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تجلیل شد.
همچنین در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی خرمشهر کتاب ‘شهری که خرم ماند’ اثر محبوبه سادات رضوی نیا و سردیس ناخدا هوشنگ صمدی از تکاوران و فرماندهان نیروی دریایی دوران دفاع مقدس رونمایی شد.
نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی خرمشهر از ۲۶ اسفند تا ۱۲ فروردین سال ۱۳۹۶ برای بازدید مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور دایر است.
از ۸۶۷ شهید نیروی دریایی کشور ۲۸۶ شهید را شهدای نیروی دریایی خرمشهر و آبادان تشکیل می دهد.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده: سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار