فرمانده کل ارتش: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک ‌فناوری است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۸ ب٫ظ
فرمانده کل ارتش: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک ‌فناوری است [ad_1] اهواز – ایرنا – فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در فرمایشات خود راهیان نور و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یک فناوری خواندند و ما باید از این جمله گهربار ایشان به بهترین شکل استفاده کنیم. به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در فرمایشات خود راهیان نور و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یک فناوری خواندند و ما باید از این جمله گهربار ایشان به بهترین شکل استفاده کنیم. به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از نیروی زمینی ارتش، امیر سرلشکر عطا اله صالحی در جمع زائران کاروان های راهیان نور در یادمان دهلاویه در خوزستان افزود:راهیان نور از برنامه های مهم و تاثیر گذار است تا آحاد مختلف جامعه با حضور خود در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بتوانند راه شهدا را پیدا کنند.
وی به نقش راویان راهیان نور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: راویان نقش مهمی را در امر تبلیغ فرهنگ شهادت دارند و باید سعی کنند که واقعیات را به مردم منتقل کنند.
فرمانده کل ارتش همچنین در ادامه این حضور در یادمان و شهادتگاه دکتر مصطفی چمران از نمایشگاه عقیدتی و نظامی دهلاویه نیز دیدن کرد.
در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۶۰ رزمندگان ستاد جنگ های نا منظم به فرماندهی دکترمصطفی چمران درعملیاتی مشترک با ارتش و سپاه، دهلاویه از توابع دشت آزادگان در غرب خوزستان را آزاد کردند؛ هنگامی که دکتر چمران برای معارفه فرمانده جدید خود ایرج رستمی عازم دهلاویه شد، در پشت کانال این منطقه (مکان فعلی یادمان) بر اثر اصابت گلوله خمپاره به شدت مجروح شد و هنگام انتقال به بیمارستان سوسنگرد به شهادت رسید.
یادمان مشهد دکتر چمران در سال ۱۳۷۴ در غرب روستای دهلاویه توسط ‘بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس’ در مساحتی بالغ بر ۴۴۰ متر مربع ساخته شد و ۱۰ سال پس از آن نیز شهید گمنامی در محوطه مرکزی این یادمان به خاک سپرده شد.
این یادمان علاوه بر کتابخانه، دارای نمایشگاهی است که تصاویر و اسناد دوران کودکی، نوجوانی و جوانی و مبارزات دکتر چمران در لبنان، همچنین تصاویر وی در جبهه‏های نبرد تا لحظه شهادت در آن به نمایش گذاشته شده است.
۶۰۳۷
انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار