فرنگی کار وزن ۸۵ کیلوگرم:در جام جهانی کشتی توانمندی های خود را ثابت می کنم

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۱۹ ب٫ظ
فرنگی کار وزن ۸۵ کیلوگرم:در جام جهانی کشتی توانمندی های خود را ثابت می کنم [ad_1] آبادان – ایرنا – فرنگی کار وزن ۸۵ کیلوگرم تیم ملی گفت:جام جهانی سال ۲۰۱۷ در آبادان فرصت خوبی برای اثبات توانمندی های من است و امیدوارم با نتیجه خوبی آن را به پایان برسانم. «حسین نوری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:پس از رقابت های انتخابی تیم ملی که […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – فرنگی کار وزن ۸۵ کیلوگرم تیم ملی گفت:جام جهانی سال ۲۰۱۷ در آبادان فرصت خوبی برای اثبات توانمندی های من است و امیدوارم با نتیجه خوبی آن را به پایان برسانم. «حسین نوری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:پس از رقابت های انتخابی تیم ملی که فروردین ماه امسال در تهران برگزار شد، فشار روحی زیادی به من وارد شد و با فرنگی کاری که در این وزن به بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو اعزام شده بود، از نظر فنی و امتیازی تفاوت زیادی داشتم.
وی اظهار داشت: متاسفانه بعد از رقابت های انتخابی تیم ملی برای حضور در بازی های المپیک ریو، مربیان نسبت به من بی توجه بودند و به گونه ای با من برخورد می کردند که دیگر انگیزه ای برایم باقی نمانده بود و از نظر روحی افت کردم و در شرایطی قرار گرفتم که دیگر هیچ علاقه ای به کشتی و تمرین کردن نداشتم.
این فرنگی کار کرجی تیم ملی ادامه داد:پس از آنکه متوجه شدم روی نامم برای حضور در المپیک به طور کلی خط کشیدند، برای مدتی خانه نشین شدم و افسردگی گرفتم و هر زمانی که تصور می کردم با وجود تمرینات سخت و طاقت فرسا و قهرمانی در مسابقات انتخابی به هدفم نرسیدم، این موضوع من را اذیت می کرد.
وی در خصوص شرایط روحی روانی خود برای حضور در جام جهانی آبادان گفت: در حال حاضر از شرایط روحی و روانی خوبی برخوردار هستم و تمرینات خوبی را زیر نظر کادر فنی انجام داده ام.
نوری با اشاره به رقابت بسیار سخت در وزن ۸۵ کیلوگرم جام جهانی گفت: هر هفت تیم حاضر در جام جهانی آبادان دارای نمایندگان بسیار خوبی در این وزن هستند به طوری که «داوید چاکوتادزه» (روسیه) و «ژان بلنیوک» (اوکراین) دارندگان مدال طلا و نقره المپیک و همچنین «دنیس کودلا» (آلمان) و «جاوید حمزه تائو» (بلاروس) نفرات مشترک سوم المپیک در تیم های حاضر در جام جهانی هستند و به احتمال زیاد در آبادان نیز حضور پیدا خواهند کرد.
وی ادامه داد: خیلی خوشحالم که می توانم با بزرگان کشتی دنیا در این وزن مبارزه و ثابت کنم که اگر المپیکی بودم، می توانستم روی یکی از سکوهای قهرمانی قرار گیرم.
نوری در خصوص دیدار احتمالی خود با «داوید چاکوتادزه» قهرمان المپیک ریو از روسیه تصریح کرد: دوست دارم با این قهرمان روسی در جام جهانی آبادان مبارزه کنم.
رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو اواخر فروردین ماه امسال در سالن دوازده هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که حسین نوری فرنگی کار جوان با شکست همه بزرگان این وزن یعنی حبیب الله اخلاقی، داود اخباری، یوسف قادریان و مجتبی کریم فر به مقام نخست دست یافت، اما محمد بنا سرمربی وقت تیم ملی تشخیص داد تا حبیب الله اخلاقی که در المپیک لندن عنوان پنجم را کسب کرده بود، یک بار دیگر در المپیک ریو حضور داشته باشد.
اخلاقی در المپیک ریو با کسب دو پیروزی و یک شکست هفتم شد.
جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۷ با حضور هشت تیم برتر دنیا، روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفند ماه در شهر آبادان برگزار می شود.
این رقابت ها با حضور تیم های ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکیه، آلمان، اوکراین، قزاقستان و بلاروس به عنوان هشت کشور برتر جهان برگزار می شود.
۷۱۰۴/۶۱۲۵ دریافت کننده خبر:مسعود گادار ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار