فروش ۱۱۷ میلیارد ریالی کتاب در طرح «عیدانه کتاب»/خوزستان رتبه پنجم فروش

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۵ ب٫ظ
فروش ۱۱۷ میلیارد ریالی کتاب در طرح «عیدانه کتاب»/خوزستان رتبه پنجم فروش [ad_1] اهواز – ایرنا – در طرح عیدانه کتاب بیش از ۱۱۷ میلیارد ریال کتاب با تخفیف بیش از ۲۱ میلیارد ریال به فروش رفت که خوزستان در این طرح رتبه پنجم کشور را کسب کرد. به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از خانه کتاب، طرح «عیدانه کتاب» که با شعار «امسال هم کتاب عیدی […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – در طرح عیدانه کتاب بیش از ۱۱۷ میلیارد ریال کتاب با تخفیف بیش از ۲۱ میلیارد ریال به فروش رفت که خوزستان در این طرح رتبه پنجم کشور را کسب کرد. به گزارش دوشنبه ایرنا به نقل از خانه کتاب، طرح «عیدانه کتاب» که با شعار «امسال هم کتاب عیدی دهیم» از ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ تا ۱۵ فروردین۱۳۹۶در سراسر کشور اجرا شد.
بر اساس این گزارش، ۷۴۱ کتاب‌فروشی در طرح«عیدانه کتاب» ثبت‌نام کردند که از این میان، ۵۷۵ کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها و ۱۶۶ کتاب‌ فروشی در شهرستان‌ها مستقر بودند که این میزان در مقایسه با «عیدانه کتاب» پارسال که با مشارکت ۳۷۶ کتاب‌فروشی برگزار شد، مشارکت ۲ برابری کتاب‌فروشان را نشان می‌دهد.
طبق آمار، در این طرح ۵۴۴ هزار و ۸۹۶ عنوان کتاب به فروش رسید که از مجموع کل این کتاب ها، کتاب های حوزه عمومی با ۳۸۲ هزار و ۱۶۴،‌ حوزه کودک با ۱۳۴ هزار و ۱۲۸ و کتاب های حوزه دانشگاهی با ۲۸ هزار و ۶۰۴ عنوان مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
این در حالی است که در طرح «عیدانه کتاب»، پارسال ۲۸۶ هزار و ۵۸۰ نسخه کتاب به فروش رسیده بود.
در این طرح، استان تهران با ۱۴۰ کتابفروشی فعال خود و یکصد هزار و ۸۳۴ عنوان کتاب توانست با ۳۸ هزار و ۴۱۴ خرید در صدر پرفروش ترین استان بر اساس تعداد کتاب های فروخته شده قرار گیرد و استان های خراسان رضوی با ۶۵ هزار و ۱۹۱، اصفهان با ۵۷ هزار و ۸۲۱، قم با ۴۴ هزار و ۶۲، خوزستان با ۴۲ هزار و ۴۸۳، فارس با ۲۷ هزار و ۸۶۸ و آذربایجان شرقی با ۲۴ هزار و ۲۹۳ عنوان کتاب در رتبه های بعدی پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب های به فروش رسیده در سطح کشور قرار گرفتند.
کتاب‌های «ملت عشق» بادو هزار و ۷۱۴، «من پیش از تو» با دو هزار و ۶۳۴، «شازده کوچولو» با دو هزار و ۵۹۹ ، «جزء از کل» یک هزار و ۹۵۹، «بیشعوری» با یک هزار و ۷۰۸، «پس از تو» با یک هزار و ۶۸۸، «دختری که رهایش کردی» با یک هزار و ۶۳۰، «یک بعلاوه یک» با یک هزار و ۱۶۰، «دنیای معرکه تام گیتس» با یک هزار و ۱۳۸، «سلام بر ابراهیم: زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی» با یک هزار و ۹۸، «پرونده ویژه: فراتر از ترس!» با یک هزار و ۸۴، «خانه درختی ۱۳ طبقه» با یک هزار و ۷۱ و « شرح جامع مثنوی معنوی » با یک هزار و ۳۰ جلد از جمله پرفروش ترین کتاب های طرح عیدانه کتاب هستند.
انتشارات «قدیانی»، «افق»، «هوپا»، «چشمه»، «ققنوس»، «آموت»، « موسسه انتشارات نگاه»، «نیلوفر»، «نشرمرکز» و « نسل نو اندیش» از جمله ناشران پرفروش طرح «عیدانه کتاب» شناخته شده اند.
در طرح «عیدانه کتاب» داستان های فارسی، انگلیسی، آمریکایی ، شعر فارسی، شعر کودک و نوجوان، داستان های فرانسه پرفروش ترین موضوعات شناخته شدند.
۶۰۳۷
دریافت کننده و انتشار: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار