رییس هییت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی عنوان کرد:

فعالیت ۱۰هزار ورزشکار روستایی در خوزستان

تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۷:۵۸ ق٫ظ
فعالیت ۱۰هزار ورزشکار روستایی در خوزستان رییس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان گفت:۱۲۰ورزشکار زن و مرد در ۵رشته از ۷ استان در المپیاد اقوام ایرانی شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار، سید کریم حسینی عصر امروز در حاشیه برگزاری دومین دوره المپیاد اقوام ایرانی در اردوگاه دانش آموزی حمیدیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این بازی ها با حضدر و دعوت از استان های مختلف به ویژه استان های همجوار استان خوزستان و با نام جشنواره اقوام ایرانی و با هدف ایجاد نشاط و شادابی و ارتقای هویت ایرانی و اسلامی اقوام و همگرایی و وحدت و قرابت آنها برگزار می شود.
وی افزود: ما در یک بخش که به خاطر حفظ هویت و فرهنگ ایرانی و اسلامی است و بتوانیم زمینه فرهنگی ورزشی بازی ها را به عنوان میراث ماندگار اقوام ایرانی در طول سال به مناسبت های مختلف برگزار می کنیم.

رییس هییت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی خوزستان با بیان اینکه امسال با توجه به آب و هوایی که در استان داریم در این برهه از سال با دعوت از استان ها این جشنواره را برگزار کردیم تصریح کرد: امسال در این دوره از رقابت ها ۱۲۰ورزشکار از ۵استان در ۵رشته مسابقه می دهند که دو رشته برای آقایان و سه رشته برای بانوان است.

حسینی گفت: البته قبل از این یک سری از مسابقات را در چهار منطقه از استان داشتیم که برگزیدگان این چهار منطقه با حضور پنج استان دیگر امروز به رقابت می پردازند.

وی ادامه داد: ما هر ساله المپیاد فرهنگی ورزشی روستاییان را داریم که امسال به شکلی متفاوت در فضای باز برگزار می شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار