قائم مقام بهداشت وزارت بهداشت از ارایه بسته های نوین سلامت خبر داد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۶ ب٫ظ
قائم مقام بهداشت وزارت بهداشت از ارایه بسته های نوین سلامت خبر داد [ad_1] اهواز – ایرنا – قائم مقام بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارایه بسته های نوین سلامت خبر داد. جعفر صادق تبریزی دوشنبه در آیین آغازعملیات اجرایی ساخت یک مرکز خدمات جامع بهداشتی دراهواز اظهار کرد: برای ارائه خدمات بهداشتی کامل در مراکز بهداشتی،بسته های نوینی تحت عنوان سلامت روان ،تغذیه ، […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – قائم مقام بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارایه بسته های نوین سلامت خبر داد. جعفر صادق تبریزی دوشنبه در آیین آغازعملیات اجرایی ساخت یک مرکز خدمات جامع بهداشتی دراهواز اظهار کرد: برای ارائه خدمات بهداشتی کامل در مراکز بهداشتی،بسته های نوینی تحت عنوان سلامت روان ،تغذیه ، غربالگری بیماری ها وعوامل خطر به بسته خدماتی پیشین اضافه شده است .
وی با بیان اینکه در گذشته فقط ‘مراقبت از کودک’ را در مراکز بهداشتی داشتیم،گفت: با ارایه این بسته خدماتی می توان گفت بسته خدماتی کاملی دراین مراکز بهداشتی ارایه می شود.
قائم مقام بهداشت وزارت بهداشت ازنیاز به جذب نیروی انسانی در این مراکز آموزشی گفت و افزود : اجرای کامل طرح وارایه همه این خدمات نیازمند نیروی انسانی است.
وی بیان کرد: همه دولت ها در نظام جمهوری اسلامی تلاش کردند اقداماتی را انجام دهند که پاسخ گوی نیاز مردم در حوزه سلامت باشند.
صادق تبریزی ادامه داد : شش هزار پروژه عمرانی برای ارائه خدمات مطلوب به مردم در کشور برنامه ریزی شده که در چند روز آینده شاهد آغاز بخشی از این پروژه ها هستیم، تعدادی از این پروژه ها به فاصله زمانی کمتر از یک سال به مرحله بهره برداری رسیده اند و بخشی دیگر تا ماه های آینده به بهره برداری می رسند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازنیزدراین آیین گفت: عملیات اجرایی احداث مراکز خدمات جامع بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت و درآمدهای دانشگاه علوم پزشکی خوزستان انجام می شود.
شکر الله سلمان زاده افزود: قرارداد تفاهم نامه سه جانبه وزارت بهداشت، استانداری خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برای احداث ۱۶۲ پروژه در قالب تفاهم نامه با مبلغ ۱۰میلیارد ریال تعریف شده که از این مبلغ ۵۰درصد آن سهم وزارت بهداشت و ۲۰ درصد سهم دانشگاه و ۳۰ درصد سهم استانداری است.
وی با اشاره به مناطق حاشیه نشین کلانشهر اهواز گفت: این شهر یکی از بیشترین جمعیتهای حاشیه نشین کشور را دارد ، از ۱۱میلیون نفرجمعیت حاشیه نشین کشور حدود یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر در حوزه دانشگاه جندی شاپور اهواز زندگی می کنند که از مراقبتهای عادلانه اولیه سلامت محروم هستند.
وی ادامه داد: با قرار گرفتن بحث سلامت در اولویت با یک برنامه منسجم حدود ۱۰منطقه حاشیه ای شناسایی و ۱۲۰ پایگاه سلامت و ۷۱ مرکز سلامت جامعه در این مناطق راه اندازی شد.
وی با اشاره به مشکلات راه اندازی این مراکز بهداشتی گفت: این مراکز و پایگاه اکثرا در اماکن استیجاری بوده اند که در ارائه خدمات دچار مشکل هستند، با پیگیری توانستیم طی تفاهم نامه سه جانبه بین وزارت بهداشت، استانداری خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز این مراکز را به ملک دولتی و استاندارد تبدیل کنیم .
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود : این پروژه ها شامل پایگاه های سلامت ،مراکز خدمات جامع سلامت ، ستادهای شبکه و آزمایشگاه های تشخیص طبی هستند که به مرور زمان ساخت آنها آغاز می شود.
۷۱۶۵/۶۰۰۲
خبرنگار : حمیدرضا ترابی فرد **انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار