در نشست صمیمی با اصحاب رسانه مطرح شد؛

قاچاق، تهدید سلامت عمومی

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۶ ب٫ظ
قاچاق، تهدید سلامت عمومی مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات  معاونت غذا و دارو در نشست صمیمی با اصحاب رسانه مطرح کرد: قاچاق، تهدید سلامت عمومی است.

قلم ماندگار: 

مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات  معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه مطرح کرد: قاچاق، تهدید سلامت عمومی است.

مهندس موسی ظهیری نژاد ادامه داد: در حال حاضر قاچاق یکی از چالش های بزرگی است که اقتصاد و فرهنگ وسیاست و از همه مهمتر سلامت جامعه را تهدید می کند.

وی افزود: در این بین معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با همکاری و هماهنگی تمامی سازمان های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق استان در مبارزه با این پدیده شوم از دیرباز مبارزه را شروع کرده و با تمام قدرت ادامه خواهد داد.

موسی ظهیری نژاد در ادامه تصریح کرد: وزارت بهداشت در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و به منظور عملیاتی کردن شیوه نامه ها و دستورالعمل های قانون مبارزه با قاچاق در زمینه کالاهای سلامت محور علاوه بر انجام بازدیدهای مشترک با سازمان عضو کمیسیون فعالیت های مانند آموزش و اطلاع رساتی به عموم مردم و کارشناسان خود را در اولویت کاری دارد.

دبیر کمیته تخصصی مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت گفت:  همچنین وزار ت بهداشت با راه اندازی سامانه رهگیری، ردیابی و کنترل اصالت کالای سلامت وارداتی www.ttac.ir گام مهمی را در جهت مبارزه با قاچاق و حفظ سلامت آحاد مردم برداشته است.

ظهیری نژاد در پایان عنوان کرد: تمام کالاهای سلامت وارداتی شامل محصولات خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهدشتای ، دارو و …. باید دارای برچسب اصالت باشند و مصرف کننده ضمن مشاهده این برچسب برای اطمینان از اصالت محصول باید کد اصالت ۱۶ رقمی پوشانده شده مندرج روی محصول را از سامانه ۲۰۰۰۸۸۲۲ استعلام نموده و با مشخصات همان محصول مطابقت دهد.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار