قراردادهای جمع ‎آوری گازهای مشعل مناطق نفتخیز ‎جنوب امضا ‎شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۰ ب٫ظ
قراردادهای جمع ‎آوری گازهای مشعل مناطق نفتخیز ‎جنوب امضا ‎شد ۲ قرارداد جمع آوری گازهای مشعل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب توسط مدیر عامل های شرکت های مناطق نفتخیز جنوب،صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی مارون به امضا رسید.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، این قراردادها به ارزش ۱٫۲ میلیارد دلار با هدف جمع آوری و جلوگیری از سوزاندن روزانه حدود ۲۲ میلیون متر مکعب گاز در استان خوزستان به امضا رسید.
قراردادهای بهسازی و نوسازی تاسیسات جمع ‎آوری گازهای مشعل مناطق نفت‎خیز جنوب مشتمل بر ۳۲ طرح است که با اجرای آنها در ۲٫۵ سال آینده از سوزاندن روزانه بالغ بر ۷۶۰ میلیون فوت مکعب (معادل ۲۲ میلیون متر مکعب) گاز در منطقه شرق رودخانه کارون جلوگیری خواهد شد.
با اجرای این ۳۲ طرح‎، روزانه ۵۱۰ میلیون فوت مکعب به خوراک پتروشیمی در حال احداث بیدبلند۲ و روزانه ۲۵۰ میلیون فوت مکعب به خوراک پتروشیمی مارون اضافه می شود.
همچنین با جمع ‎آوری این گازها، تولید مایعات گازی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب هم حدود ۳۸ هزار بشکه در روز افزایش می ‎یابد که سبب افزایش خوراک پتروشیمی بندر امام خواهد شد.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با پنج شرکت تابعه نفت و گاز مسجدسلیمان ، آغاجاری ، گچساران ، کارون و مارون روزانه حدود سه میلیون بشکه نفت خام و بیش از یکصد میلیون متر مکعب گاز طبیعی تولید می کند.
بخشی از نفت خام تولیدی این شرکت که گستره فعالیت آن در پنج استان جنوب و جنوب غربی کشور قرار دارد به پایانه نفتی خارگ در استان بوشهر برای صادرات و بخشی نیز از طریق لوله به پالایشگاه های نفت آبادان ، اصفهان ، شیراز ، تهران و تبریز برای تولید فراورده های نفتی برای مصرف داخلی انتقال می یابد.
ستاد مرکزی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در اهواز است.

  1. Newton Weeks   ۱۳/۰۹/۱۳۹۹  
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار