قول مساعد معاون فرماندار بهبهان برای حل مشکل کارگران پروژه پالایشگاه بید بلند ۲

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۲ ق٫ظ
قول مساعد معاون فرماندار بهبهان برای حل مشکل کارگران پروژه پالایشگاه بید بلند ۲ [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون فرماندار بهبهان گفت: مشکل کارگران پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان به زودی حل می شود. حمید رضا ورزشی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به مدت پنج روز است که عده ای متشکل از کارگران مشغول کار در بید بلند ۲ و اهالی روستای اطراف […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون فرماندار بهبهان گفت: مشکل کارگران پالایشگاه بید بلند ۲ بهبهان به زودی حل می شود. حمید رضا ورزشی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به مدت پنج روز است که عده ای متشکل از کارگران مشغول کار در بید بلند ۲ و اهالی روستای اطراف این پالایشگاه روبروی پالایشگاه تجمع کرده اند.
وی گفت: کارگران خواستار رعایت قوانین کار از سوی پیمانکار پروژه هستند وتعدادی از اهالی روستایی که در نزدیکی پالایشگاه ساکن هستند خواستار استخدام در این پالایشگاه هستند.
وی گفت: عده ای از کارگران معترض در این مدت پنج روز با تجمع و اعتراض مانع اجرای روند پروژه پالایشگاه شدند و در این مدت پروژه خوابیده بود.
معاون فرماندار بهبهان گفت: با اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص مشکل کارگران مشغول کار دراین پالایشگاه صحبت شده است و به زودی مشکل این کارگران حل می شود.
ورزشی درادامه افزود: از فردا روند اجرایی این پروژه به فعالیت خود ادامه می دهد و در صورتی که فردی مانع ادامه پروژه پالایشگاه شود بازداشت خواهد شد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ کارگر در پروژه پالایشگاه بید بلند دو در حال فعالیت هستند که اغلب به صورت روز مزدی و زیر نظر پیمانکار در حال فعالیت هستند که کار تاسیساتی در این پالایشگاه را انجام می دهند.
روستای شهرویی با دو هزارو ۸۰۰ نفر جمعیت یک درصد کل جمعیت شهرستان بهبهان را داردو در کنار پالایشگاه مذکور قرار گرفته است.
مجموع اعتبار مورد نیاز برای این پالایشگاه بزرگ را ۱۲۰ هزار میلیارد ریال عنوان شده است .
ساخت پالایشگاه بید بلند ۲ از بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعت گاز در برنامه‌ پنجم توسعه محسوب می‌شود؛ پروژه‌ای که طبق آنچه در گذشته اعلام شده ارزش تولیدات آن به بیش از یک میلیارد دلار در سال می‌رسد.
همچنین محصولات این پالایشگاه سالانه حدود ۱۵ میلیارد مترمکعب گاز شیرین، ۱٫۴۸ میلیون تن اتان، ۱٫۵۱ میلیون تن پروپان و بوتان (LPG) و ۸۶۰ هزار تن در سال بنزین طبیعی خواهد بود.
پیش بینی شده است که در سال ۹۷ این پالایشگاه افتتاح و وارد مدار تولید شود، پروژه ساخت این پالایشگاه از سال ۸۰ در استان کلید خورد.
پالایشگاه بیدبلند ۲ در ۱۵ کیلومتری شمال غربی بهبهان و در ۱۴ کیلومتری جنوب شرقی پالایشگاه فعلی بیدبلند واقع شده است.
۷۱۵۸/۶۰۰۲
خبرنگار: زینب فرحانی**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار