قیمت رب گوجه ۱۸ هزار تومان شد!!

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۰ ق٫ظ
قیمت رب گوجه ۱۸ هزار تومان شد!! قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی در برندهای مختلف بیش از ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته به طوری که قیمت این محصول که در اسفند ماه سال گذشته کمتر از ۶ هزار تومان بود امروز به ۱۳۸۰۰ تا ۱۸۰۰۰ هزار تومان رسیده است.

قلم ماندگار:

قیمت رب گوجه فرنگی بیش از ۲.۵ برابر افزایش یافت به طوری که هرکیلوگرم رب از حدود ۶ هزار تومان (۵۸۰۰ تومان یک برند) به امروز به ۱۳۸۰۰ تا ۱۸۰۰۰ هزار تومان رسیده است.

درباره دلایل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی می‌توان به بالا رفتن هزینه‌های بسته بندی و افزایش قیمت گوجه فرنگی اشاره کرد؛ بنابراین گزارش قیمت هرکیلوگرم گوجه‌فرنگی در روز‌های اخیر تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان نیز افزایش یافته است. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در این باره گفت: قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی خرده‌فروشی ۷ هزار تومان تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و در میدان مرکزی حدود ۵ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش میرسد.

گفتنی است، کاهش ارزش پول ایران باعث شده که صادرات محصولات مختلف از جمله رب گوجه فرنگی و خود میوه گوجه فرنگی صرفه زیادی برای صادرات داشته باشد. وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کنترل قیمت‌ها صادرات گوجه‌فرنگی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرده است.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار