لغو مجوز کشتارگاه صنعتی دزفول

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۳:۲۵ ق٫ظ
لغو مجوز کشتارگاه صنعتی دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:با وجود پیگیری بسیار برای اخذ مجوز احداث کشتارگاه صنعتی در این شهرستان این مجوز اخیرا لغو شده است. به گزارش ایرنا مهدیه توکلی روز سه شنبه در آخرین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول در سال ۹۵ افزود:در بازدیدهایی که از کشتارگاه […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:با وجود پیگیری بسیار برای اخذ مجوز احداث کشتارگاه صنعتی در این شهرستان این مجوز اخیرا لغو شده است. به گزارش ایرنا مهدیه توکلی روز سه شنبه در آخرین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول در سال ۹۵ افزود:در بازدیدهایی که از کشتارگاه دزفول صورت گرفت نواقص بهداشتی این کشتارگاه مشخص شد ولی اقدامی بر رفع این نواقص از سوی شهرداری صورت نگرفته است .
وی افزود:با وجود اینکه سالها برای اخذ مجوز احداث کشتارگاه صنعتی در دزفول پیگیری شده بود و مجوز لازم برای اخذ این کشتارگاه اخذ شده بود به دلیل کوتاهی این مجوز در حال حاضر لغو شده است .
فرماندار دزفول نیز گفت:احداث کشتارگاه برای سرمایه گذاران صرفه اقتصادی ندارد وبا وجود اینکه زمین رایگان در اختیار آنها قرار گرفته و نشست های مختلفی در این خصوص برگزار شده هیچ سرمایه گذاری مایل به احداث کشتارگاه صنعتی در دزفول نیست.
حبیب اله آصفی افزود:متاسفانه به علت اینکه زمان زیادی از اخذ مجوز کشتارگاه صنعتی گذشته بود و سرمایه گذاری معرفی نشد مجوز آن نیز لغو شد.
** ورود فاضلاب کشتارگاه سنتی دزفول به زمین های کشاورزی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نیز در این نشست به مشکلات کشتارگاه دزفول اشاره کرد و گفت:ورود خونابه کشتارگاه به زمین های کشاورزی و طبیعت برای محیط زیست خطر آفرین بوده و باعث نگرانی شده است.
فرهاد قلی نژاد افزود:تصفیه خانه کشتارگاه باید هرچه سریعتر راه اندازی شود و مردم از این مشکلات بدور باشند زیرا ورود این مواد به طبیعت اثرات جبران ناپذیری بدنبال دارد .
محمد ابوالحلاج معاون امور شهری شهرداری دزفول نیز گفت: نواقص کشتارگاه دزفول توسط بازرسان بهداشت اعلام شد و ۲۶ مورد از نواقص توسط شهرداری برطرف شد .
وی افزود:تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه نیز به دلیل هزینه افزون بر ۱۰ میلیارد ریالی آن مقرون به صرفه نیست .
ابوالحلاج افزود:سردخانه کشتارگاه نیز راه اندازی شده و قرار است تا یک ماه آینده ژنراتور سردخانه با یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال هزینه نصب شود تا دامهای ذبح شده یکروز در سردخانه بالای صفر نگهداری شوند و سپس به بازار عرضه شوند .
در این نشست مقرر شد در نشستی ویژه مشکلات تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه دزفول بررسی شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی -انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار