روحانی در وزارت ارتباطات:

مبارزه با خواست عموم مردم، شرعی و قانونی نیست

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۱ ب٫ظ
مبارزه با خواست عموم مردم، شرعی و قانونی نیست تهران- قلم ماندگار- رییس‌جمهور گفت: دین با انتخاب حاصل می شود، نه با تحمیل و افراط و تفریط برای استفاده ابزاری از فضای مجازی، آن را به تهدید تبدیل می کند.

قلم ماندگار:

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار با وزیر ارتباطات و مدیران ارشد این وزارتخانه با اشاره به اینکه فناوری ارتباطات نماد و تحول جوامع در حوزه تکنولوژی است، اظهار کرد: فناوری ارتباطات زمینه‌ساز توسعه روابط اجتماعی است. این فناوری صدای امام خمینی (ره) از نجف و پاریس را به مردم رساند. رسانه‌های ارتباطی پیام انقلاب را به مردم جهانیان رساندند.
وی ادامه‌ داد: ظاهرا اولین کسی که رادیو را در ایران ممنوع کرد، پهلوی اول بود؛ زیرا شنیده بود که به وسیله رادیو کشورهای دیگر علیه او صحبت می‌کنند. اولین فیلترینگ از این جا شروع شد. رادیو در ایران ممنوع می‌شود و فقط به افراد خاص مجوز رادیو داده می‌شود.
رییس جمهور با اشاره به این که مقاومت در برابر فناوری یک رویکرد قدیمی است، خاطرنشان کرد: فناوری های نوین منافع زیاد و خطرات محدودی دارد. شناخت درست و فرهنگ‌سازی تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری است. ما نمی‌توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم. نه راه‌حل افراط‌گری است که از این فضا استفاده کنیم علیه آبروی مردم، حرف‌های غیر واقعی بزنیم و هم راهش این نیست که فضای مجازی را به طور کلی ببندیم. مبارزه با خواست عموم مردم، شرعی و قانونی نیست.
رییس‌جمهور گفت: دین با انتخاب حاصل می شود، نه با تحمیل و افراط و تفریط برای استفاده ابزاری از فضای مجازی، آن را به تهدید تبدیل می کند. در جهان شبکه ای، درخت ممنوعه نسازیم؛ فرهنگ سازی کنیم، جوانان و نوجوانان بیش از همه از اثرات منفی فیلترینگ آسیب می بینند. نه مسدود کردن و نه رها کردن ما را به مقصد نمی رساند؛ سواد رسانه ای جامعه را باید افزایش دهیم.
روحانی همچنین با اشاره به این که نه مسدود کردن و نه رها کردن فضای مجازی ما را به مقصد نمی رساند،‌ بلکه باید سواد رسانه‌ای جامعه را افزایش دهیم، تاکید کرد: انحصار در هیچ چیزی نمی‌تواند مفید باشد. به طور مثال اگر در زمینه تلفن همراه انحصار درست کنیم که یک اپراتور وجود داشته باشد حتما فساد، کیفیت نازل و هزار مصیبت به وجود می آورد. باید اپراتورهای مختلف بیایند و ما به آنها تاکید کنیم تا آنها حریم خصوصی مردم را رعایت کنند.
وی ادامه‌ داد: کجای دنیا سراغ داریم که این همه پیام تبلیغاتی فرستاده شود؟ چرا با این کار روی اعصاب مردم می رویم؟ وزارت ارتباطات باید جلوی آنها را بگیرد و اجازه سوءاستفاده ندهد. هر کسی که گفت‌ تبلیغ نمی‌خواهد برای او نباید پیامک تبلیغاتی ارسال شود. اتلاف وقت مردم و آزار آنها حرام شرعی است.
رییس جمهور با اشاره به اهمیت IT و ICT برای کشور، خاطرنشان کرد: این فناوری پایه‌ای برای همه حرکات اقتصادی، علمی، تحقیقاتی، فرهنگی و ابزاری برای توسعه عدالت است. وجود اینترنت در روستاها و شهرهای کوچک باعث می‌شود که مردم این مناطق از مزایایی استفاده کنند که مردم شهرهای بزرگ استفاده می‌کنند. در حال‌ حاضر خدمات آب، برق، گاز ، جاده و خدمات بهداشتی به روستاها ارائه شده است و همان طور که این خدمات به آنها رسیده است باید اینترنت هم به روستاها رسانده شود.
روحانی همچنین با اشاره به این که یکی دیگر از مزایای فضای مجازی شفافیت و مبارزه با فساد است، گفت‌: برخی از افرادی که ارز دولتی گرفته‌اند از این ارز سوءاستفاده کرده‌اند که دادگاه آنها در حال برگزاری است. با ایجاد شفافیت می‌توان با فساد و رانت مقابله کرد. وقتی کسی ثبت سفارش می‌کند باید همان لحظه همه بدانند که این کار انجام شده است. همه باید بدانند که چه کسی از بانک مرکزی ارز گرفته است، جنس در کدام کشتی است و چه زمانی وارد گمرک و انبار می‌شود؟ شفافیت یکی از بزرگترین شعارهای دولت است و مبارزه با فساد برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.
  1. cheap wigs   ۲۰/۱۱/۱۳۹۹  

    The hair piece is very natural to wear. I have less hair and some gray hair at the boundary. After wearing it, it can increase the hair volume and cover the gray hair. The quality of the wig is very good, the hair is very soft, and there is really no fake , I really like

    https://crsb.ca/vendor/paragonie/random_compat/other/8psSrmQT.html

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار