مبارزه بیولوژیک با آفت شته در مزارع دزفول

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۵ ب٫ظ
مبارزه بیولوژیک با آفت شته در مزارع دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:طرح مبارزه بیولوژیک علیه آفت شته در مزارع گندم و کلزای این شهرستان اجرا شد. احمد زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مبارزه بیولوژیک در سطح ۳۰ هکتار از مزارع کلزا و گندم شهرستان دزفول اجرا شده و در این طرح […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:طرح مبارزه بیولوژیک علیه آفت شته در مزارع گندم و کلزای این شهرستان اجرا شد. احمد زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مبارزه بیولوژیک در سطح ۳۰ هکتار از مزارع کلزا و گندم شهرستان دزفول اجرا شده و در این طرح از حشرات مفید علیه آفت شته استفاده شده است.
وی افزود:مبارزه بیولوژیک علاوه بر حذف بیش از ۱۰۰ لیتر حشره کش و مواد آلاینده شیمیایی موجب حفظ محیط زیست و تقویت حشرات مفید و شکارچی آفات در منطقه می شود.
مدیر جهاد کشاورزی دزفول افزود:این فعالیت برای نخستین بار به صورت آزمایشی در مزارع کشت و صنعت شهید رجایی دزفول اجرا شد که امید است با توجه به نتایج حاصل از این طرح در سالهای آینده به عنوان یک روش الگویی برای سایر کشاورزان ترویج گردد.
زارعی گفت:با روشن شدن هرچه بیشتر ابعاد مشکلاتی که به کاربرد سموم مربوط می شود توجه به ضرورت کاهش مصرف مواد شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی رو به افزایش است.
وی افزود:آنچه در این رابطه بصورت مستقیم مشکل ساز بوده و سلامت انسان را تهدید می کند نفوذ سموم شیمیایی از محصولات کشاورزی به بدن مصرف کنندگان می باشد از این رو استفاده از روش های بی خطر کنترل آفات و تولید محصول سالم حائز اهمیت است.
سالانه حدود سه میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی از سطح ۹۰ هزار هکتار مزارع قابل کشت شهرستان دزفول برداشت می شود.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار