مجموعه ورزشی بانوان معلول اهواز ماهها پس از افتتاح در انتظار بهره برداری است

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۵ ب٫ظ
مجموعه ورزشی بانوان معلول اهواز ماهها پس از افتتاح در انتظار بهره برداری است [ad_1] اهواز- ایرنا- رئیس هیات جانبازان و معلولان خوزستان گفت: پروژه ملی مجموعه ورزشی بانوان معلول اهواز با گذشت چندماه از افتتاح، به دلیل پاره ای مشکلات هنوز به بهره برداری نرسیده است. مهرداد شیروانی دوشنبه در نشست با رسانه های گروهی استان تکمیل نشدن سیستم سرمایشی و گرمایشی و تامین برق این مجموعه را […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا- رئیس هیات جانبازان و معلولان خوزستان گفت: پروژه ملی مجموعه ورزشی بانوان معلول اهواز با گذشت چندماه از افتتاح، به دلیل پاره ای مشکلات هنوز به بهره برداری نرسیده است. مهرداد شیروانی دوشنبه در نشست با رسانه های گروهی استان تکمیل نشدن سیستم سرمایشی و گرمایشی و تامین برق این مجموعه را دلیل این وضع عنوان کرد و افزود: رفع این مشکل در انتظار ۱۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای این تاسیسات است.
وی ادامه داد: مجموعه ورزشی بانوان معلول اهواز در سال ۸۷ و در دور اول سفر ریاست‌جمهوری دولت دهم تحت عنوان مجموعه ورزشی بانوان معلول کلید خورد اما تا سال ۸۸ تامین اعتبار نشد و بلاتکلیف ماند.
وی افزود: برای احداث این پروژه حدود ۴۷ میلیارد ریال اعتبار صرف شده و در صورتی که اعتبار فوق تامین نشود، این سرمایه که از بیت المال هزینه شده، هدر می رود.
رئیس هیات جانبازان و معلولان خوزستان ادامه داد: دراین خصوص مکاتبات زیادی با نهاد ریاست‌جمهوری، استاندارخوزستان و معاونان استاندار داشته ایم اما هنوز این اعتبار برای بهره برداری این سالن ورزشی تامین نشده است.
وی همچنین به عملکرد نمایندگان و تیم های استان در سال جاری در مسابقات داخلی و برون مرزی اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر ۱۳ شهرستان فعال داریم که به دلیل مشکلات مالی و کمبود امکانات ورزشی بخش عمده ای از شهرهای استان غیرفعال هستند.
شیروانی افزود: با این وجود در سال جاری در بخش آقایان در رشته های دو و میدانی جوانان و بزرگسالان، فوتبال هفت نفره، تیراندازی، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر،فوتبال قطع عضو، تنیس روی میز و وزنه برداری ۹۶ ورزشکار را به مسابقات کشوری اعزام کردیم که حاصل کار آن ها ۲۲ مدال طلا، هشت نقره و سه بنز بود.
وی ادامه داد: همچنین در بخش بانوان در رشته های تیراندازی، دو ومیدانی و تنیس روی میز ۲۱ ورزشکار را به مسابقات قهرمانی کشور اعزام کردیم که کسب پنج مدال طلا، سه نقره و دو برنز نیز حاصل کار بانوان استان در این رقابت ها بود.
رئیس هیات جانبازان و معلولان خوزستان بیان کرد: همچنین در رشته های دو و میدانی در دو بخش آقایان و بانوان، بسکتبال با ویلچر، والیبال ساحلی و تنیس روی میز در رقابت های باشگاه های کشور حضور یافته که در این مسابقات نیز یک مقام نخست، دو مقام سومی و یک عنوان ششمی را با هشت طلا، سه نقره و دو برنز به خود اختصاص دادیم.
وی تصریح کرد: در رقابت های ملی نیز در رشته های تیروکمان ، دو و میدانی و تنیس روی میز به ترتیب یک طلا، دو نقره و دو برنز حاصل کار نمایندگان استان در سال ۱۳۹۵ بود.
شیروانی بیان کرد:جواد حردانی، علیرضا قلعه ناصری، هاشمیه متقیان و غلامرضا رحیمی از جمله ورزشکاران استان هستند که به مسابقات ۲۰۱۶ ریو اعزام شدند که عملکرد قابل قبولی را به همراه تیم ملی در کارنامه خود ثبت کردند.
وی گفت: اکنون قصد داریم با برنامه های حمایتی ۱۲ ورزشکار دیگر نیز به این تعداد اضافه کنیم تا بتوانیم در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با نمایندگان بیشتری حضور یابیم.
رئیس هیات جانبازان و معلولان خوزستان اظهارکرد: ارتباط با سازمان ها و نهادها یکی از مسائلی است که می تواند ما را در جهت حمایت از این ورزشکاران کمک کند چرا که با تقویت آن ها می توانیم بر افتخارات این استان بیفزائیم.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات و خواسته های ما در سال های اخیر حمایت شهرداری های استان از هیات و تیم های استان بوده اما تاکنون در این خصوص به نتیجه ای نرسیده و تنها وعده شنیده ایم.
شیروانی بیان کرد: در حال حاضر شهرداری های سراسر کشور از تیم ها و هیات های استان ها حمایت می کنند اما شهرداری های استان در این بخش فعالیتی ندارند، این درحالی است که اعزام به مسابقات کشوری و برون مرزی در ورزش جانبازان و معلولان نیازمند اعتباراتی است که به تنهایی از عهده هیات استان خارج است.
همچنین در ادامه زهرا کرم زاده نایب رئیس بانوان هیات جانبازان و معلولان استان گفت:درحال حاضر باتوجه به محدودیت هایی که وجود دارد در بخش بانوان تنها در رشته‌های فعالیت می کنیم که بتوانیم در مسابقات برون مرزی حضوری فعال داشته باشیم.
وی افزود: اکنون در رشته هایی نظیر تیراندازی و تیروکمان دارای ظرفیت‌های خوبی در استان هستیم اما نبود امکانات لازم دست ما را برای فعال کردن تر این رشته بسته است.
نایب رئیس بانوان هیات جانبازان و معلولان استان ادامه داد: رشته بدمینتون نیز جزو رشته‌هایی است که در بخش بانوان ظرفیت های خوبی در استان وجود داشته و درصدد راه اندازی آن هستیم.
وی تصریح کرد: رشته بسکتبال با ویلچر نیز هم از جمله رشته هایی است که در استعدادهای خوبی شناسایی شده است اما هزنیه بالای تجهیزات مورد نیاز، این رشته را نیز در بخش بانوان در بلاتکلیفی قرار داده است.
کرم زاده بیان کرد: اگرچه ورزشکاران ما در بخش بانوان در سال های اخیر توانمندی های خود را در قالب تیم های ملی در مسابقات داخلی و برون مرزی به اثبات رسانده اند اما با این وجود به دلیل مشکلات مالی در بیشتر مسابقات نمی توانیم حضور یابیم و همین امر انگیزه ورزشکاران ما را برای ادامه ورزش حرفه ای کاهش می دهد.
/۶۰۰۲/۷۱۵۲ خبرنگار: محمدرضا خبازان**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار