محاکمه یکی از مدیران سابق حراست بانک مرکزی و پسران

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۱ ب٫ظ
محاکمه یکی از مدیران سابق حراست بانک مرکزی و پسران تهران- قلم ماندگار- محاکمه یکی از مدیران سابق حراست بانک مرکزی و ۲ پسر فراری وی در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شد.

قلم ماندگار:

جلسه محاکمه ۶ متهم اخلال گسترده ارزی در شعبه یک دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران آغاز شد.

متهمان اصلی این پرونده قربانعلی فرخ‌زاد به همراه تیمور عامری به همراه ۲ پسرش هستند که اتهام آنها اخلال گسترده در نظام ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازماندهی شده است.

تیمور عامری که از مدیران سابق حراست بانک مرکزی است، متهم به معاونت در اخلال در نظام ارزی است که در دادگاه حضور دارد اما ۲ پسر وی به نام‌های علیرضا و حمیدرضا متواری هستند. اتهام دو پسر عامری نیز مشارکت در اخلال در نظام ارزی به ترتیب به میزان ۳۰۰ میلیون و ۶۶۲ هزار دلار و ۲۰ میلیون دلار است.

دو متهم دیگر این پرونده به اسامی مکی سلطانی و محمد وکیلی هستند که آنها نیز در حال حاضر متواری هستند که به ترتیب متهم به ۳۰۰ و ۳۲۰ میلیون دلار اخلال در نظام ارزی هستند.

همچنین قربانعلی فرخزاد متهم به اخلال در نظام ارزی از طریق دریافت ۴۴۶ میلیون دلار ارز دولتی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی برای واردات ورق استیل و اقلام دیگر از بانک‌های ملی، توسعه تعاون و اقتصاد نوین با فرم‌های جعلی و صوری است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار