صدور حکم برائت برای ۲۸ متهم به احتکار

محتکران تبرئه شدند!!

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۶ ق٫ظ
محتکران تبرئه شدند!! سخنگوی تعزیرات حکومتی می‌گوید عرضه کالای انبار‌های احتکار کشف شده، بر عهده تعزیرات نیست و این سازمان مسئولیتی در این زمینه ندارد.

قلم ماندگار:

سید یاسر رایگانی در پاسخ به این سئوال که تا کنون چه میزان از کالای انبار‌های احتکار کشف شده، در بازار عرضه شده است اظهار کرد: عرضه کالا‌های احتکار شده با سازمان تعزیرات حکومتی نیست و بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از تسنیم مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به سئوال دیگری درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده‌های احتکار گفت: از ابتدای مرداد امسال تا کنون تعداد ۵۳۱ فقره پرونده با موضوع احتکار تشکیل شده که از این تعداد ۲۱۴ فقره پرونده مهم و ملی بوده است.

رایگانی تصریح کرد: ارزش ریالی کل پرونده‌های احتکار، ۹۵۵ میلیارد و ۷۸۸ میلیون ریال است که تا کنون در ۲۸۰ پرونده حکم صادر شده و از این تعداد، ۲۸ حکم، برائت است.

سخنگوی تعزیرات حکومتی در پاسخ به این سئوال که پیشتر تعداد پرونده‌های احتکار بیش از یک هزار مورد عنوان شده بود گفت: ورودی پرونده‌ها با ظن احتکار بالای دو هزار فقره است، اما آنچه تحت عنوان احتکار تشکیل شده، ۵۳۰ مورد است. گاهی اوقات پرونده‌ها ابتدا با ظن احتکار مطرح می‌شود، اما در ادامه و پس از انجام بررسی‌ها و تحقیقات، به عناوین دیگری مانند اختفا به قصد گران‌فروشی، قاچاق یا حتی برائت تغییر می‌کند.

برچسب‌ها:
  1. ایران   ۲۱/۰۶/۱۳۹۷  

    با این کیفیت ناقص و قطره چکانی اطلاعات مربوط به احتکارو اختفا و گران فروشی مایحتاج ملت شریف، از ابتدای امر معلوم بود که آبی از این پرونده بازیها گرم نخواهد شد و دردی از دردها هم درمان نمیشود. بگفته ی رهبر معزز و حکیم ، اگر هر کس وظیفه ملی ، میهنی و اجتماعی خودش را درست و تمام وکمال انجام دهد دیگر نیازی به این همه مراقب و مراقبت از مراقب نخواهد بود . والسلام.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار