مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی:وثیقه ملکی متقاضیان به ۲۰ درصد تسهیلات رسید

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۵ ب٫ظ
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی:وثیقه ملکی متقاضیان به ۲۰ درصد تسهیلات رسید [ad_1] خرمشهر – ایرنا – مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور گفت: با تلاش صندوق توسعه صنایع دریایی کشور وثیقه ملکی متقاضیان در بانک ها به ۲۰ درصد تسهیلات رسید. به گزارش ایرنا عبدالمجید رضوانی سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی مشکلات صنایع دریایی منطقه آزاد اروند در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور گفت: با تلاش صندوق توسعه صنایع دریایی کشور وثیقه ملکی متقاضیان در بانک ها به ۲۰ درصد تسهیلات رسید. به گزارش ایرنا عبدالمجید رضوانی سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی مشکلات صنایع دریایی منطقه آزاد اروند در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر با بیان اینکه در سال های گذشته متقاضیان برای گرفتن تسهیلات با ۶۰ تا ۷۰ درصد تسهیلات به بانک ها معرفی می شدند، افزود: این وثیقه متقاضیان تا ۲۰ درصد تسهیلات کاهش یافت.
وی گفت: پارسال چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد پرونده متقاضی در صندوق توسعه صنایع دریایی تشکیل شد که از این میزان ۲ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال پرونده تایید وبه بانک ها معرفی شد که رشد هشت درصدی نسبت به سال ۹۴ نشان می دهد.
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور، ضمانت ها، صورت های مالی و بازار را سه رکن اصلی برای دریافت تسهیلات بانکی دانست و افزود: سازنده و کشتیران برای گرفتن تسهیلات بانکی باید علاوه بر وثیقه، صورت های مالی مناسبی در بانک ها داشته باشد در غیر این صورت پرونده آن عودت می شود.
مدیر مجتمع صنایع دریایی شهید موسوی خرمشهر نیز گفت: صندوق توسعه صنایع کشور در رابطه با طرح های تعمیر شناورهای کشور خوب عمل کرده ولی در نوسازی شناورها روند مناسبی نداشته است.
سعید اختلاط با بیان اینکه دولت باید برای پیشبرد اهداف صنایع دریایی و تولیدی چتر حمایتی ایجاد کند، افزود: در افق ۱۴۰۴ چشم انداز نظام جمهوری اسلامی، توسعه صادرات در مجموع صنایع دریایی دیده شده است.
وی گفت:با ایجاد چتر حمایتی دولت نه تنها مجموعه داخلی و تولید کنندگان حمایت می شوند بلکه نیازمندی های بخش داخلی کشور مانند سازمان بنادر، دریابانی، شیلات و سایر ارگان های دریایی نیز تامین می شود.
وی ادامه داد: ارزآوری و توسعه صنایع دریایی نیاز به چتر حمایتی و حضور دولت دارد و یا اینکه از طریق صندوق ها، نهادهای پایین دست حمایت خود را مورد توجه صنایع دریایی کنند.
اختلاط، وثیقه و ضمانت های ملکی را از مشکلات سرمایه گذاران صنایع دریایی عنوان کرد و گفت: یک کشتی می تواند به عنوان یک وثیقه ملکی دیده شود ولی در بحث حقوقی کشتی یک مال منقول است درصورتی که هنوز در آب انداخته نشده نمی تواند منقول باشد پس تا زمانی که در محدوده سایت هست نمی تواند منقول محسوب شود.
وی سیکل طولانی و انجام کارهای اداری برای معرفی متقاضیان به بانک ها را از دیگر مشکلات صنایع دریایی دانست و افزود: هر متقاضی برای گرفتن مجوز ساخت شناور به مدت یک سال و نیم پرسه اداری را طی می کند و این یک اشکال بزرگی است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خرمشهر نیز در این نشست گفت: رهبر معظم انقلاب در ۲ بند از سیاست های کلی برنامه توسعه اقتصادی دریایی جنوب و توسعه بازارهای دریایی و ایجاد مناطق مهم اقتصادی تاکید فراوان داشته اند.
عبدالامیر ربیهاوی افزود: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه اقتصادی دریایی در مناطق جنوبی کشور، جا دارد مسئولان اجرایی حمایت همه جانبه را از صنایع دریایی داشته باشند.
وی رفع مشکل اعتبارات بانکی و سازمان تامین اجتماعی از انتظارات اصلی واحدهای تولیدی صنایع دریایی دانست.
وی با بیان اینکه خیلی از صنایع دریایی خرمشهر به دلیل کمبود نقدینگی نیروی کارخود را تعدیل می کنند، افزود: انتظار می رود با حمایت سرمایه گذاری مالی واحدهای تولیدی صنایع دریایی، وضعیت اشتغال موجود حفظ شود.
به گزارش ایرنا این نشست با حضور مدیران واحدهای صنایع دریایی خرمشهر و مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی کشور در اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی خرمشهر برگزار شد.
۷۱۰۰/۶۰۳۷
خبرنگار: کمیله حجازی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار