مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان: تاکنون برای ۱۶۰ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری سند مالکیت صادرشده است

تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۷ ب٫ظ
مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان: تاکنون برای ۱۶۰ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری سند مالکیت صادرشده است [ad_1] اهواز- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان با بیان اینکه درسال ۱۳۹۵ برای ۶ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی روستایی خوزستان سند مالکیت صادرشد گفت: تاکنون برای ۱۶۰ هزار واحد روستایی و واحدهای مسکونی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در این استان سند مالکیت صادر شده است. به گزارش خبرنگارایرنا محمد خانی نوذری […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان با بیان اینکه درسال ۱۳۹۵ برای ۶ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی روستایی خوزستان سند مالکیت صادرشد گفت: تاکنون برای ۱۶۰ هزار واحد روستایی و واحدهای مسکونی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در این استان سند مالکیت صادر شده است. به گزارش خبرنگارایرنا محمد خانی نوذری شنبه در نشست خبری با اشاره به وجود چهار هزار و ۲۰۰ آبادی در خوزستان افزود:در حوزه عمران روستایی و اجرا و تهیه طرح هادی ویژه روستاهای با جمعیت بالای ۲۰ خانوار ، دو هزار و ۷۲ روستا شناسایی شده است.
وی بیان کرد: از مسائلی که می تواند کار خدمت رسانی به روستاها را هموارتر کند، تجمیع روستاییان بالای ۲۰ خانوار است در این صورت خدمات رسانی برای دستگاه ها آسان تر می شود.
خانی نوذری گفت: مشکلات معیشتی، زیستی و قومیتی از جمله دلایلی است که تاکنون مانع تجمیع روستاهای بالای ۲۰ خانوار در خوزستان شده است.
وی ادامه داد: پارسال برای ارائه خدمات به روستاهای خوزستان بیشاز ۶۷۰ میلیارد ریال اعتبار استانی از طریق سازمان برنامه و بودجه خوزستان به ما ابلاغ شد و حدود ۷۰ میلیارد ریال نیز اعتبارات حوادث برای ما مصوب شد که تاکنون تنها بخشی از این اعتبارات جذب شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: از ابتدای کار این بنیاد تا سال ۱۳۹۰ در یک هزار و ۸۱ روستای بالای ۲۰ خانوار اقدامات عملیاتی انجام شده و تاکنون کار ۲۵۰ روستا به صورت کامل به پایان رسیده است.
وی بیان کرد: همچنین برای نخستین بار فاضلاب روستای آلبونائین بین آبادان و خرمشهر از طریق شبکه جمع آوری، تصفیه انجام و در نهایت مردم از آن برای کشاورزی و یا فضای سبز استفاده می کنند.
خانی نوذری ادامه داد: همچنین پارسال ۳۰ هزار تن قیر از طریق دفتر مرکزی و اعتبارات ملی برای خوزستان جذب شد و با مشارکت حوزه روستایی استانداری خوزستان اقدامات سازنده ای در بحث آسفالت معابر روستایی صورت گرفت.
وی از اهداف اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تامین مسکن برای مستضعفان و روستاییان برشمرد و گفت: سالانه به صاحبان ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور برای ساخت تسهیلات پرداخت می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان افزود:سهم خوزستان در پارسال برای پرداخت تسهیلات بانکی ۱۲ هزار و ۸۰۰ واحد بود که پرداخت آن به واحدهای روستایی و شهری زیر ۲۰ هزار نفر با مبلغ ۱۸۰ و ۲۰۰ میلیون ریال با کارمزد پنج درصد در دستور کار قرار گرفته است.
۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام و تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ به منظور تأمین مسکن محرومان ومتولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت است.
۷۱۵۲/ ۶۰۳۷
خبرنگار: محمدرضا خبازان ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار