مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: خواسته های کارگران هفت تپه باید از طریق قانون پیگیری شود

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۰ ق٫ظ
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: خواسته های کارگران هفت تپه باید از طریق قانون پیگیری شود قلم ماندگار-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اولویت نخست خود را رفع مشکل کارگران هفت تپه عنوان کرد و گفت: این کارگران ۱۵ خواسته اصلی دارند که اغلب آنها صنفی نیست و باید از طریق قانون پیگیری شود.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، ارسلان غمگین حفظ آرامش را برای رونق تولید و رفع مشکلات هفت تپه ضروری خواند و افزود: حدود ۲۰ روز است که تجمعاتی در این کارخانه صورت می گیرد که بعضی از آنها صنفی و بعضی غیرصنفی است .
وی با بیان اینکه این شرکت با داشتن حدود چهار هزار نیرو، حقوق معوقه ندارد، اظهار داشت: طرح طبقه بندی مشاغل با وجود اجرا نشدن در اغلب شرکت ها، در هفت تپه اجرا شده است و ماهانه حدود ۱۸۰ میلیارد ریال حقوق به کارگران پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از کارفرمای هفت تپه خواست علاوه بر ساختارسازی و ایجاد نظم در کارخانه تا جای ممکن از بازنشستگان استفاده نکند مگر در جایگاه ها اختصاصی تا تجربه آنها به نیروهای جوان منتقل شود.
وی با بیان اینکه تمدیددفترچه بیمه کارگران با پیگیری استانداری خوزستان از فردا آغاز می شود، گفت: خواسته های کارگران از جمله ایاب وذهاب، غذا و افزایش ۱۵ تا ۳۰ درصدی حق شفیت در حال پیگیری هستند.
وی از استقرار سه تن از کارشناسان خبره روابط کار استان خوزستان در دفترحقوقی شرکت نیشکر هفت تپه خبر داد و اظهار داشت: کارگران خواسته ها و تقاضاهای خود را با این کارشناسان مطرح و آنها را پیگیری کنند تا رای لازم صادر شود؛ اگر کارگران به رای کمیته روابط کار اعتراض داشتند می توانند موضوع را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کنند.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از کارگران خواست دست دردست هم دهند و اجازه ندهند نیشکر زنده بمیرد زیرا حدود ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار نیشکر آماده برداشت است و ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اخیرا ظرف ۴۷ روز کشت شده که این اجرا و کشت در این مدت یک رکورد است.
کشت و صنعت هفت تپه قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.
جمعیت کارکنان شاغل در این شرکت بزرگ تولید شکر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف پنجهزار و ۵۰۰ نفر اعلام شده است.
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با ۲۴ هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.
شرکت نیشکر هفت تپه یکی از بزرگترین کارخانه های استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار