مدیرکل پست خوزستان:۲ هزار دفتر خدمات پستی در خوزستان نیاز است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۵ ب٫ظ
مدیرکل پست خوزستان:۲ هزار دفتر خدمات پستی در خوزستان نیاز است [ad_1] اهواز ـ ایرنا ـ مدیرکل پست خوزستان گفت: به ۲ هزار دفتر خدمات پستی برای ارایه خدمات بیشتر به مردم و اشتغالزایی در سطح استان نیاز داریم. به گزارش ایرنا مهران حموله سه شنبه در نشست خبری در محل این اداره کل در اهواز همچنین افزود:شبکه پستی به زودی در پایانه‌های خوزستان برای ارسال […]

[ad_1]


اهواز ـ ایرنا ـ مدیرکل پست خوزستان گفت: به ۲ هزار دفتر خدمات پستی برای ارایه خدمات بیشتر به مردم و اشتغالزایی در سطح استان نیاز داریم. به گزارش ایرنا مهران حموله سه شنبه در نشست خبری در محل این اداره کل در اهواز همچنین افزود:شبکه پستی به زودی در پایانه‌های خوزستان برای ارسال و حمل و نقل کالا راه اندازی می‌شود.
وی گفت: حمل و نقل کالا از وظایف پست است که در سطح شبکه پست نهادینه نشده برای همین قرار است در قالب شبکه‌ای پستی در پایانه ها این اتفاق روی دهد.
وی افزود: با ایجاد پایانه پستی مرسوله‌های پستی بارکد دار و از نظر امنیتی کنترل می‌شوند.
حموله با اشاره به اینکه هزینه اضافه ای در پست برای مرسولات گرفته نمی‌شود بیان کرد: در سطح شبکه پستی تنوع سرویس ها مانند پست پیشتاز، سفارشی، عادی، ویژه و … وجود دارد که از لحاظ نوع خدمات دهی و هزینه با هم متفاوت هستند.
مدیرکل پست خوزستان با اشاره به سرویس تجارت الکترونیک اظهار کرد:از مزایای این سرویس می‌توان به تحویل سریع و امن مرسولات، حذف واسطه‌ها، دسترسی آسان، افزایش سطح دسترسی، کاهش ترافیک و… اشاره کرد.

***مهلت مسابقه جهانی نامه نگاری تا ۱۲ اسفند
وی گفت: چهل و ششمین مسابقه جهانی نامه‌نگاری از سوی اتحادیه پستی به پست‌های کشورهای مختلف ابلاغ شده و هدف از آن آگاهی از اهمیت و نقش خدمات پستی در جامعه و ترویج فرهنگ مکاتبه است.
حموله افزود: موضوع اصلی مسابقه این است که ‘تصور کنید شما مشاور جدید دبیر کل سازمان ملل هستید برای کمک به دبیر کل سازمان ملل کدام یک از موضوعات جهان را در اولویت قرار می دهید و چه راه حلی برای رفع آن پیشنهاد می کنید.
وی اظهار کرد: مهلت ارسال نامه به این مسابقه تا ۱۲ اسفند ۹۵ است و حداکثر سن برای شرکت در این مسابقه ۱۵ سال است؛ همچنین نامه نوشته شده باید به صورت دست نویس حداقل در ۲ صفحه یا حداکثر چهار صفحه باشد.
مدیرکل پست خوزستان با تاکید بر اینکه علاقه‌مندان شرکت کننده در این مسابقه اصول نامه نگاری را رعایت کنند گفت: ارسال نامه در این مسابقه از طریق پست و بدون هزینه انجام می‌شود.
وی در ادامه با ارایه گزارش عملکرد پست خوزستان در دولت تدبیر و امید بیان کرد: در اداره کل پست خوزستان در زمینه مرسولات عادی از ۶ هزار و ۳۳۱ هزار مرسوله در سال ۹۲ به ۹ هزار و ۵۲۷ مرسوله در سال ۹۵ تاکنون، و در زمینه پست سفارشی از ۳۶۸ هزار مرسوله در سال ۹۲ به ۵۰۱ هزار مرسوله در سال ۹۵ تاکنون رسیده ایم.
وی با بیان اینکه پست پیشتاز یک شاخص بین المللی است گفت: در سال ۹۲ یک میلیون و ۵۶۰ هزار مرسوله از خوزستان ارسال شد که در سال ۹۵ تاکنون به یک میلیون و ۹۸۰ هزار مرسوله رسید.
حموله ادامه داد: یکی از برنامه های اداره کل پست در خوزستان توسعه پست الکترونیک است که از این طریق در سال ۹۵ تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار مرسوله ارسال شده است.
وی با بیان اینکه کل مرسولات پست خوزستان در سال ۹۵ تاکنون، ۵۷ میلیون مرسوله بوده اظهار کرد: در مجموع ۴۷ درصد رشد در این زمینه نسبت به پارسال داشته ایم.
۷۱۶۴ / ۶۰۳۷
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار