مدیر جهاد کشاورزی اندیمشک:ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان مطلوب نیست

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۷ ب٫ظ
مدیر جهاد کشاورزی اندیمشک:ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان مطلوب نیست [ad_1] اندیمشک-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشک گفت:ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان مطلوب نیست و به منظور حل این موضوع تاکنون تسهیلات خوبی به کشاورزان پرداخت شده است. به گزارش خبرنگار ایرنا سیدهدایت موسوی روز سه شنبه در نشست شورای کشاورزی این شهرستان افزود:با تسهیلات پرداختی تاکنون ۱۹۸ دستگاه تراکتور، کمباین و ادوات کشاورزی […]

[ad_1]


اندیمشک-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اندیمشک گفت:ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان مطلوب نیست و به منظور حل این موضوع تاکنون تسهیلات خوبی به کشاورزان پرداخت شده است. به گزارش خبرنگار ایرنا سیدهدایت موسوی روز سه شنبه در نشست شورای کشاورزی این شهرستان افزود:با تسهیلات پرداختی تاکنون ۱۹۸ دستگاه تراکتور، کمباین و ادوات کشاورزی خریداری شده و با توزیع این تجهیزات ضریب مکانیزاسیون از زیر صفر به ۱،۵ افزایش یافت.
موسوی گفت: مکانیزاسیون کشاورزی درکاهش هزینه تولید، اقتصادی کردن تولید، کاهش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی ، انجام به موقع عملیات کشاورزی و کاهش ضایعات و مدیریت مصرف نهاده ها نقش اثرگذاری دارد.
وی با اشاره به مرحله داشت در کشت پاییزه گفت:۳۴ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر کشت گندم و کلزا قرار دارند .
وی افزود:در راستای تقویت تولید در کشت پاییزه پنج هزار و ۸۲۵ تن کود اوره ، ۲ هزار و ۱۷۹ تن فسفات و ۸۲۵ تن پتاس توزیع شده است.
مدیر جهاد کشاورزی اندیمشک گفت:با توجه به خشکسالی و کمبود نزولات آسمانی باید کشت های متراکم و گلخانه ای تقویت شود ، در این راستا از طرح های مربوطه حمایت می شود.
وی گفت:تسهیلات خوبی برای انجام این طرح ها پرداخت می گردد و ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تاکنون برای طرح های گلخانه ای پرداخت شده است.
شهرستان اندیمشک در شمال خوزستان ۵۶ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که سالانه ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از این اراضی تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج از کشور می شود.
۷۲۸۱/۶۰۶۸
خبرنگار:زهرا دهقان- انتشاردهنده:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار