مدیر عامل توسعه نیشکر خوزستان در گفت و گو با قلم ماندگار؛ در تولید شکر کمبودی نداریم/ دلیل افزایش قیمت شکر ریشه یابی شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۹ ق٫ظ
مدیر عامل توسعه نیشکر خوزستان در گفت و گو با قلم ماندگار؛ در تولید شکر کمبودی نداریم/ دلیل افزایش قیمت شکر ریشه یابی شود اهواز- قلم ماندگار- مدیرعامل توسعه نیشکر خوزستان، گفت: حدود ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از جمله چوب، آبزی پروری و گیاهان زراعی شورزی با استفاده از زهآب نیشکر در کانون های ریزگرد تولید و زمینه اشتغال ۶ هزار نفر فراهم می شود.

قلم ماندگار:

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان، بزرگترین هلدینگ صنعتی و کشاورزی ایران

محمود شمیلی در گفت و گو با قلم ماندگار، اظهار کرد: شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان، به عنوان بزرگترین هلدینگ صنعتی و کشاورزی ایران، حدود ۴۰ درصد شکر مورد نیاز کشور را تولید می کنند.
وی با بیان اینکه حدود ۱۸ هزار و ۸۵۰ نفر به طور مستقیم در این مجموعه مشغول هستند، افزود: بالغ بر ۳۰ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در این شرکت اشتغال دارند که با احتساب خانواده های آنان بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این مجموعه ارتزاق می کنند.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان، از تولید ۵٫۵ میلیون تن نیشکر تا اوایل سال ۹۸ خبر داد و اضافه کرد: از این مقدار بیش از ۶۰۰ هزار تن شکر سفید تولید و روانه بازار می شود.
دلیل افزایش قیمت شکر در بازار باید جستجو شود
وی با بیان اینکه آسیب دیدگی مزارع نیشکر در تابستان به دلیل خشکسالی تاثیر چندانی بر قیمت شکر نداشته است، عنوان کرد: علت افزایش قیمت شکر به تولید مربوط نبوده و باید با کارشناسی و ارزیابی در بازار، آن را ریشه یابی کرد.
شمیلی، از کاهش قیمت شکر پس از برداشت محصول خبر داد و تصریح کرد: پس از برداشت شکر، مصرف کنندگان خرد و عمده می توانند این محصول استراتژیک را با قیمت مناسب و ارزان تر از امروز دریافت کنند.
وی همچنین با اشاره به اهداف شرکت در مقابله با کانون های ریزگرد، گفت: طی برنامه ریزی های انجام شده، حدود ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از جمله چوب، آبزی پروری و گیاهان زراعی شورزی با استفاده از زهآب نیشکر در کانون های ریزگرد تولید و زمینه اشتغال ۶ هزار نفر فراهم می شود.
وی با بیان اینکه ۵۰ درصد شکر مورد نیاز کشور از طریق چغندر قند تامین می شود، یادآور شد: برداشت نیشکر و چغندر قند امسال نسبت به سال گذشته کمتر خواهد بود اما تاثیری بر کیفیت و کمیت محصول و همچنین قیمت در بازار نخواهد داشت.
مسئولیت های اجتماعی شرکت توسعه نیشکر خوزستان
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان، با اشاره به مسئولیت های اجتماعی شرکت توسعه نیشکر خوزستان، ادامه داد: در این ۱۴۸ روستای استان تحت پوشش شرکت های توسعه نیشکر هستند و تعدادی از اهالی روستا هم در این شرکت ها شاغل هستند و حدود ۷۵۰ نفر از ایتام این روستاها تحت پوشش شرکت های توسعه نیشکر قرار داده شده اند.
وی با بیان اینکه میز و تخته برای مدارس همجوار شرکت های توسعه نیشکر و همچنین لوازم التحریر دانش آموزان در زمان تحصیل فراهم شده است، تاکید کرد: در سال جاری حدود ۴۰ پزشک در ۲ نوبت توسط شرکت های توسعه نیشکر به روستاها اعزام شدند و به صورت رایگان به مردم خدمات ارائه دادند.
شمیلی، در پایان مزارع نیشکر را شُش های زمین توصیف کرد و اذعان داشت: در هر هکتار مزرعه سبز نیشکر حدود ۲۵۰ تن دی اکسید کربن از هوا جذب می شود، به طوری که هیچ گیاهی به این اندازه در جذب دی اکسید کربن از هوا موثر نیست.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار