مدیر عامل سازمان بنادرکشور: بنادر ظرفین بالائی برای جذب سرمایه گذاری دارند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۴:۱۲ ق٫ظ
مدیر عامل سازمان بنادرکشور: بنادر ظرفین بالائی برای جذب سرمایه گذاری دارند [ad_1] اهواز -ایرنا -معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: یکی از برنامه های ما در این سازمان استفاده از مزیت‌ها و ظرفیت های بنادر در جذب سرمایه‌گذاری است. به گزارش ایرنا محمد سعید نژاد شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس در بندر […]

[ad_1]


اهواز -ایرنا -معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: یکی از برنامه های ما در این سازمان استفاده از مزیت‌ها و ظرفیت های بنادر در جذب سرمایه‌گذاری است. به گزارش ایرنا محمد سعید نژاد شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح کارخانه روغن کشی نوید خلیج فارس در بندر امام خمینی اظهار کرد: خوشبختانه طی سه سال اخیر شاهد سرمایه‌گذاری خوب بخش خصوصی دراین بندر هستیم.
وی افزود: تا کنون دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در بندر امام خوزستان سرمایه گذاری شده است و امسال نیزبخش خصوصی در این بندر۳۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.
وی گفت: با این روند سرمایه گذاری در مجموعه فعالیت های این بندر و دیگر بنادر استان خوزستان می توان در آینده نزدیک شاهد اشتغال خوب در این بنادر بود.
وی با بیان اینکه بالغ بر هشت هزار نفر در این بندر مشغول کار می باشند افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۰۰ نفر شاغلان مرتبط با سازمان بنادر و ۶ هزار ۷۰۰ نفر به واسطه سرمایه گذاری های صورت گرفته مشغول به فعالیت شده اند.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت:در مجموعه بنادر کشور تا کنون ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته که از نظر ارزی این سرمایه‌گذاری رقم قابل توجهی است.
سعیدنژاد گفت: طرح بندر امام خمینی(ره) و منطقه ویژه آن در سطح ۱۱ هزار هکتار مصوب راه اندازی شده و آنچه که در حال حاضر در حال بهره برداری داریم یک هزار و ۳۰۰ هکتار می باشد و مابقی از طریق سرمایه گذاری های بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری‌های سازمان بنادر و احیای اراضی انجام می شود.
وی همچنین گفت: سه طرح ایجاد سیلو در بندر امام خمینی(ره) داریم که برای هر سه طرح فراخوان عمومی داده شده و سرمایه گذاران زیادی از این سه طرح استقبال کرده اند ولی مشکل اصلی در اجرای این طرح‌ها کمبود زمین‌ برای واگذار به سرمایه گذاران می باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بندر امام خمینی(ره) یکی از سه بندر بسیار مهم کشور در خلیج‌فارس است که در حال حاضر بالغ بر ۸۰ درصد از کالاهای اساسی کشور از طریق این بندر وارد می شود.
وی گفت: بخش عمده‌ای از صادرات کشور نیز به دلیل نزدیکی این بندر به مرکز کشور و ارتباط با شبکه ریلی از طریق آن انجام می شود.
وی بیان کرد: عملکرد بنادر تجاری کشور حدود ۱۴۰ میلیون تن در سال است و ۸۰‌درصد از این میزان از دو بندر اصلی شهید رجایی در استان هرمزگان و‌بندر امام خمینی(ره) در خوزستان محقق می شود.
سعید نژاد گفت: یکی از موفق ترین مناطق ویژه اقتصادی در بنادر شکل گرفته که دلیل آن دسترسی به دریا و کاهش هزینه های حمل و نقل است از این رو تقاضای کمک همه جانبه برای اجرای طرح های مصوب در این بندر و دیگر بنادر کشور را داریم.
بزرگ‌ترین کارخانه تولید روغن خام خوراکی کشور دوشنبه شب در بندر امام خمینی (ره) خوزستان با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.
این کارخانه با ظرفیت ۶ هزار تن در روز در مساحت ۳۴ هزار متر مربع تاسیس شده است و دارای ۶۳ مخزن به ظرفیت ۱۳۲ هزار تن و ۴۸ سیلو به ظرفیت ۴۰۰ هزار تن است.
میزان اشتغال‌زایی در این کارخانه ۸۰۰ نفر است و حجم سرمایه‌گذاری در این کارخانه ۱۵۰ میلیون دلار (۱۰ هزار میلیارد ریال) اعلام شده است.
این کارخانه با هدف کاهش وابستگی به خارج از کشور در این صنعت و رشد شاخص‌های اقتصادی در زمینه تولید ملی راه اندازی شد.
۷۱۶۴/۶۰۶۴
خبرنگار : عاطفه جوادی **انتشاردهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار