مدیر کل بنیاد شهید خوزستان: حمایت از ولایت فقیه وترویج فرهنگ ایثار خواسته شهداست

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۹ ب٫ظ
مدیر کل بنیاد شهید خوزستان: حمایت از ولایت فقیه وترویج فرهنگ ایثار خواسته شهداست [ad_1] اهواز-ایرنا -مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: شهدای والا مقام در وصیت نامه های خود همواره بر حمایت از ولایت فقیه، اهمیت دادن به نماز اول وقت و ادامه دادن راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید داشتند. عبدالرضا فرجیان سه شنبه در نشست با رسانه های استان در آستانه […]

[ad_1]


اهواز-ایرنا -مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: شهدای والا مقام در وصیت نامه های خود همواره بر حمایت از ولایت فقیه، اهمیت دادن به نماز اول وقت و ادامه دادن راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید داشتند. عبدالرضا فرجیان سه شنبه در نشست با رسانه های استان در آستانه سالروز تاسیس بنیاد افزود: خوزستان همواره درعرصه های جهادی و انقلابی نقش برجسته ای داشته و در دوران دفاع مقدس نیز با تقدیم ۱۶ هزار شهید این نقش را پررنگ تر از همیشه مبرهن کرد.
وی افزود:این استان همچنین در دفاع از حرم اهل بیت(ع) همواره پیشتاز بوده و در این زمینه نیز الگویی برای سایر استان ها محسوب شده است.
فرجیان اظهارکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر جامعه ایثارگری به همراه تکفل را تحت پوشش داشته و در چارچوب قانون جامع ایثارگران به آن ها خدماتی را ارائه می دهد.
وی بیان کرد: همچنین ۱۶ هزار و ۵۰۰ پرونده شهید تحت پوشش و تعداد ۲۷ هزار نفر والدین شهدا ، حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر نیز همسران شهدا و حدود ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر نیز فرزندان شهدا را تحت پوشش داریم.
فرجیان تصریح کرد: درحال حاضر حدود ۳۵ هزار جانباز تحت پوشش بنیاد شهید بوده که ۱۱ هزار و ۹۰۰ نفر آن ها بالای ۲۵ درصد و ۲۳ هزار و یکصد نفر نیز جانبازان زیر ۲۵ درصد هستند.
وی اظهار کرد: همچنین بالغ بر ۱۳۶ هزار نفر نیز افراد تحت تکفل جانبازان استان به شمار می روند که بر اساس قانون جامع به آن ها خدمات ارائه می گردد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: درخوزستان حدود دو هزار و ۷۵۰ ازاده داریم که بیشتر آن ها جانباز بوده و حدود ۱۳ هزار نفر نیز افراد تحت تکفل هستند و خدمات دریافت می کنند.
وی بیان کرد: از تعداد کل جانبازان استان حدود یکصد جانباز۷۰ درصد قطع نخاعی داریم که پنج نفر آن ها قطع نخاع گردنی هستند.
فرجیان گفت: همچنین حدود سه هزار و ۴۰۰ نفر نیز جانباز شیمیایی استان و هفت هزار و ۸۰۰ نفر نیز جانبازان اعصاب و روان استان به هستند که از خدمات بنیاد شهید بهره مند شده اند.
فرجیان همچنین به برنامه های مختلف بنیاد شهید استان در ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت: باتوجه به قرار داشتن در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۳۵۰ برنامه ازسوی دستگاه های مختلف استان انجام شده که از مهمترین آن ها زنگ انقلاب در مدارس، غبار روبی از مزار شهدا، دیدار با خانواده های شهدا ایثارگر و یادواره های شهدا و برگزاری مراسم ادعیه مختلف بوده است.
وی افزود: همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و شب شعرو خاطره نیز از دیگر برنامه های دهه فجر است که تا روز ۲۲ بهمن نیز ادامه دارند.
فرجیان با دعوت از همه قشرهای مردم همیشه در صحنه استان برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد: در این روز جانبازان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان نیز حضوری پرشور خواهند داشت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان همچنین با اشاره به نامگذاری ۲۲ اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید به عنوان روز بزرگداشت شهدا گفت: برنامه های متعددی در سطح کشور از ۱۶ تا ۲۲ اسفند برگزار می شود که در خوزستان نیز برنامه های خوب و متنوعی به این مناسبت در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۳ جامعه عمومی کشور به خوبی با این روز بزرگ آشنا نبود اما اکنون بالغ بر ۴۵ درصد براساس نظرسنجی ها با روز ۲۲ اسفند و روز بزرگداشت شهدا آشنا هستند که نباید نقش مهم و تاثیرگذار رسانه ها را نیز در این میان نادیده گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: برنامه های فرهنگی، ورزشی، یادواره های شهدا و برنامه های مختلف و اثرگذاری را در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان در دستور کار داریم.
وی ادامه داد: قانون جامع ایثارگران پس از سال ها به تصویب نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید و در سال ۱۳۹۳ توسط دولت تدبیر و امید ابلاغ شده و بالغ بر۸۲ درصد از فصل های ۲۷ گانه این قانون اکنون در حال اجراست و باقی آن طی لایحه ای برای اصلاح و دائمی کردن این قانون در آذرماه سال جاری به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: امید است در سال آینده با دائمی شدن و اصلاح شدن این قانون جامع، بتوانیم خدمات بیشتر و بهتری را به جامعه تحت پوشش بنیاد شهید استان ارائه دهیم.
فرجیان تصریح کرد: در خوزستان در سال گذشته به رغم مشکلات اقتصادی ، اقدامات خوبی در زمینه اشتغال ، ازدواج، مسکن و درمان به افراد تحت پوشش ارائه شده و تاکنون نیز در سال جاری این خدمات به صورت مستمر ادامه داشته و منابع مورد نیاز آن نیز با اهتمام دولت به موقع تامین شده است.
وی گفت: ارائه خدمات درمانی، پرداخت حقوق و مزایای افراد تحت پوشش ، کمک به بهبود معیشت خانواده ها، پرداخت تسهیلات مسکن، تامین اعتبارات مختلف رفاهی و اشتغالزایی از مهمترین اقداماتی بوده که در سال های اخیر در اولویت کار قرار گرفته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان گفت: اعتبارات بنیاد شهید در سه بخش منابع دولتی، مرکز و شرکت ها و سازمان های اقتصادی بنیاد و کمک های دستگاه های مرتبط تامین می شود که در خوزستان بنیاد شهید تنها از اعتبار تملک دارایی ها که بیشتر برای ساماندهی گلزار شهدا و بلاعوض مسکن برای تکمیل وام مسکن خانواده ها و بهبود زیست عمومی جانبازان و والدین معظم شهدا اختصاص داده می شود.
وی ادامه داد: همچنین در خصوص ساماندهی گلزار شهدا در دو سال اخیر با مشارکت دستگاه های اقتصادی بر اساس آن چه برای استان مصوب بوده اقدامات خوبی صورت گرفته که ساماندهی گلزار شهدای روستایی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با اهتمام نماینده ولی فقیه و استاندار خوزستان به امور رسیدگی به خانواده های شاهد و ایثارگرنیز، فعالیت های چشمگیری هم دراین زمینه صورت گرفته است.
۷۱۵۲ /۶۰۰۲خبرنگار: محمدرضا خبازان
انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار