مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خوزستان: برای توانمندی سازی فرهنگی و اجتماعی مددجویان تلاش می کنیم

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۹ ق٫ظ
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خوزستان: برای توانمندی سازی فرهنگی و اجتماعی مددجویان تلاش می کنیم [ad_1] اهواز ـ ایرنا ـ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: تلاش می کنیم با برنامه های مختلف در راستای توانمندسازی جامعه هدف و مددجویان تحت پوشش گام برداریم. به گزارش ایرنا مرتضی موصلی شنبه در نشست خبری با مطبوعات و رسانه‌های خوزستان اظهار کرد: توانمند سازی اقتصادی با محوریت اشتغال متناسب با […]

[ad_1]


اهواز ـ ایرنا ـ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: تلاش می کنیم با برنامه های مختلف در راستای توانمندسازی جامعه هدف و مددجویان تحت پوشش گام برداریم. به گزارش ایرنا مرتضی موصلی شنبه در نشست خبری با مطبوعات و رسانه‌های خوزستان اظهار کرد: توانمند سازی اقتصادی با محوریت اشتغال متناسب با ظرفیت‌های هر منطقه، توانمند سازی فکری و فرهنگی و توانمند سازی اجتماعی از رویکردهای فعالیت این نهاد انقلابی است.
وی با گرامیداشت سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۷ گفت: این نهاد دومین نهادی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد که هنوز بعد از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی خدمات ارزنده ای را ارایه می‌کند.
وی تاکید کرد : در سال جاری برای اولین بار تعداد معیشت بگیران روند کاهشی داشته است که این نوعی موفقیت در راستای رویکرد توانمندسازی این نهاد به شمار می رود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خوزستان دراین نشست از برگزاری جشن نیکوکاری از ۱۸ اسفند به مدت سه روز با شعار ‘بهار همدلی و شکوه مهربانی’ همزمان با سراسر کشور در این استان خبر داد.
موصلی گفت: این جشن ۱۸ اسفند در ۳ هزار مدرسه سراسر استان برگزار می‌شود همچنین در روزهای ۱۹ و ۲۰ اسفند در میادین اصلی شهر برپا می‌شود.
وی افزود: در جشن نیکوکاری سال گذشته ۲۸ میلیارد ریال هدایا و کمک های مردم جمع آوری شد که امیدواریم امسال شاهد رشد صد در صدی کمک‌های مردمی در این جشن باشیم.
موصلی بیان کرد:
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان اضافه کرد: حدود صد و یک هزار خانوار با جمعیت ۲۲۳ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) است که ۶۰ درصد از این تعداد را مددجویان زن تشکیل می‌دهد و ۸۴ هزار خانوار هم به عنوان کمک معیشت بگیر هستند.

موصلی با بیان این که در میزان جذب اعتبار در سال جاری ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است گفت: ۵۸۰ میلیارد ریال در سال جاری برای این اداره کل اعتبار مصوب شده که ۵۰۰ میلیارد ریال آن از طریق بانک‌ها تخصیص یافته و از این میزان ۴۵۰ میلیارد ریال از سوی بانک ها جذب شده است.
وی خاطرنشان کرد: در یازده ماهه سال جاری چهار هزار و ۴۰۷ فرصت شغلی برای مدد جویان ایجاد شده و بیش از ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر در دوره های آموزشی و مهارتی شرکت کرده‌اند همچنین ۴۸۶ نفر با کاریابی در صنایع و شرکت‌های مختلف مشغول به کار شده‌اند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با اشاره به توجه به مباحث فرهنگی در کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: بیش از ۷ هزار دانشجو و ۳۰ هزار دانش آموز در خوزستان از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بهرمند می‌شوند.
وی بیان کرد: در زمینه بسط و گسترش مباحث فرهنگی اردو‌های مختلفی برگزار شده است که بیش از هشت هزار نفر در این اردوها در سال جاری شرکت کرده‌اند و ۸۵ هزار خانوار از جامعه هدف (۴۰ درصد) نیز در برنامه‌های آموزشی ویژه خانواده‌ها حضور داشته‌اند.
موصلی با بیان این که در زمینه پرداخت زکات ۲۹ درصد رشد وجود داشته است توضیح داد: در ۱۱ ماهه سال جاری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال صدقه در استان دریافت شده که افزایش چشمگیری داشته است.
وی خاطرنشان کرد: سوم خرداد سال جاری چهار هزار و ۳۰۰ خانواده به مرحله خود اتکایی رسیده‌اند و از حمایت‌های کمک هزینه معیشت خارج شده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان ادامه داد: سه هزار و ۴۸۴ خانوار در استان هم اکنون در شرایطی هستند که از خود اتکایی اقتصادی برخوردارند لذا امیدواریم در زمان کوتاهی جشن خودکفاییاین خانوارها را داشته باشیم.
۷۱۶۴/۶۰۰۲
خبرنگار: عاطفه جوادی**انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار